Žrebovali sme výhercov septembrových súťaží

V septembri sme sa vás v článku Skvost z údolia Douro pýtali Čo je fermentácia? Za správnu odpoveď, že ide o metabolický proces mikroorganizmov, ktorý mení cukor na kyseliny, plyny a alkohol podľa druhu mikroorganizmov, získavajú knihu Vinografie z vydavateľstva Grada Barbora Š. z Bratislavy, Martina P. z Košíc a Martin Š. z Dolného Kubína.

V článku A predsa sa rovnako krúti! sme sa pýtali Ktoré ďalšie tri základné sily okrem gravitačnej pôsobia v prírode? Z tých, čo správne odpovedali, že sú to silná a slabá jadrová sila a elektromagnetizmus, sme vyžrebovali Martinu S. zo Zlatých Moraviec. Získava od nás knihu Randalla Munroea: Čo keby? z vydavateľstva IKAR.

V rubrike Čítanie z novej knihy sme od vás chceli odpoveď na otázku Ktorý český maliar vytvoril cca 900 originálnych paleontologických a paleoantropologických rekonštrukcií a patrí k významným predstaviteľom vedeckej ilustrácie? Z tých, čo správne odpovedali, že to môže byť Zdeněk Burian, ale v súčasnosti aj Jan Sovák, sme vyžrebovali Martina H. z Mosta pri Bratislave. Získava publikáciu Evy Zacharovej: Školské nástenné tabule vydané CVTI SR.

Všetkým výhercom gratulujeme.

Komentáre