Ericsson oslavuje 140 rokov

V roku 1876 položil Lars Magnus Ericsson základy spoločnosti Ericsson, ktorá sa stala svetovým lídrom v oblasti telekomunikačných systémov služieb. Počas svojej existencie prešla spoločnosť Ericsson dôležitými míľnikmi v súvislosti s vývojom mobilného internetu, Bluetooth, štandardov 4G či LTE. V súčasnosti sa sústreďuje na rozvoj štandardizácie 5G či otázku inteligentnej dopravy. Dnes Ericsson pôsobí v 180 krajinách sveta, zamestnáva približne 115 tisíc ľudí a vlastní 39 tisíc patentov.

Už celých 140 rokov spoločnosť Ericsson, popredný globálny dodávateľ telekomunikačných technológií a služieb, mení priemyslové odvetvia a tiež spoločnosť ako celok. Ericsson je popredným medzinárodným dodávateľom telekomunikačných technológií a služieb. Prostredníctvom riešení fungujúcich v reálnom čase vytvára prepojenú spoločnosť.

Príbeh spoločnosti Ericsson je plný dôležitých míľnikov. Ericsson stál na čele zmien, inovácií a vývoja celého radu technologických noviniek. Medzi najdôležitejšie míľniky tak patrí:
1876 – Založenie spoločnosti
1981 – Mobilné telefonovanie: V roku 1981 spustil Ericsson prvý poloautomatický mobilný telekomunikačný systém

Pokračovanie článku si môžete prečítať v májovom vydaní časopisu Quark.

Quark si môžete aj objednať tu alebo na adrese: predplatne@quark.sk