Gamescom 2016 zažil premiéru nových profesionálnych herných monitorov Samsung

Optimalizované pre „Hardcore“ hráčov, nové CFG70 zakrivené monitory prinášajú viac realistické a pohlcujúce zážitky z hry.

Predstavením najnovších inovácií v rade zakrivených herných monitorov v rámci interaktívneho herného priestoru na konferencii Gamescom 2016 posilňuje Samsung Electronics svoje vedúce postavenie na trhu. Konferencia považovaná za najväčšiu svetovú počítačovú a video hernú udalosť sa konala v Kolíne nad Rýnom od 17. do 21. augusta 2016 a prepojila viac ako 345 000 hráčov, novinárov, vývojárov a obchodníkov.

2016_08_23_SamsungV súlade s hlavnou témou konferencie, „Hrdinovia v nových dimenziách“, Samsung hráčom vo svojich stánkoch ponúkol pohľad do budúcnosti virtuálnych hier prostredníctvom nového zakriveného herného monitora CFG70. Model CFG70 s uhlopriečkou 24 palcov kombinuje krištáľovo čistý obraz s radom užívateľsky cenených vlastností a vytvára pohlcujúce, realistické prostredie, ktoré urobí dojem aj na najskúsenejších hráčov.

„Oddaní hráči videohier potrebujú vysoko kvalitné monitory, ktoré im umožnia naplno využívať všetky najnovšie pokročilé funkcie posledných herných edícií a dopriať si tak jedinečný zážitok dokonalého splynutia s prostredím obľúbenej hry,“ vysvetľuje Seog-gi Kim, senior viceprezident divízie Visual Display Business spoločnosti Samsung Electronics. „Model CFG70 je najpokročilejším predstaviteľom našej priekopníckej technológie herných monitorov a do hry vnáša bezkonkurenčnú prezentáciu a realizmus. Počas konferencie Gamescom 2016 si návštevníci môžu sami vyskúšať, ako naše zakrivené monitory oživujú najpopulárnejšie video tituly.“

Gameplay Arena
Pre návštevníkov bola pripravená „Super Arena“ vybavená monitormi CFG70, kde si mohli hráči nové monitory vyskúšať z rôznych perspektív. Zakrivenie 1800R (rádius 1800 mm) a jednotný 178-stupňový pozorovací uhol monitorov CFG70 hráčov obklopí a nechá vyniknúť aj predtým skryté farby a jemné detaily. Dokonalý zážitok je podporený integrovaným LED osvetlením, ktoré je interaktívne so zvukom.

Hráči ťažia aj z funkcií, ktoré zaisťujú plynulosť a kontinuitu. Ako prvé na trhu ponúkajú monitory CFG70 reakčnú dobu 1 m/s a poskytujú konzistentné zobrazenie v reálnom čase naprieč celou obrazovkou. Obnovovacia frekvencia 144 Hz navyše zabezpečí plynulé prechody počas hry.

Intuitívne rozhranie
Samsung vybavil monitory CFG70 užívateľsky príjemným, herným rozhraním UX OSD. Vďaka tomu si hráč počas hry môže zobraziť a upraviť základné nastavenia – od doby odozvy po obnovovaciu frekvenciu – prostredníctvom jednotnej tabuľky na obrazovke. Ďalej má hráč k dispozícii množstvo užitočných skratiek v podobe klávesov umiestnených spredu aj na zadnej strane monitora, ktorými je možné rýchlo a jednoducho zmeniť nastavenie najdôležitejších parametrov.

Dlhšie a komfortnejšie hranie
Samsung do svojich monitorov začlenil aj technológie, ktoré pomáhajú znižovať únavu očí a hráči tak môžu byť do hry ponorení dlhšie. Technológia flicker-free, teda „bez-blikania“, predchádza nechceným obrazovým výkyvom a doplnok v podobe Eye Saver Mode užívateľa chráni pred škodlivými emisiami modrého svetla. Dokonale konzistentný obraz bez latencie, zadrhávania sa a oneskorenia zabezpečuje technológia AMD FreeSync™, ktorá prostredníctvom HDMI® synchronizuje obnovovaciu frekvenciu obrazovky s frekvenciou AMD grafických kariet.