IBM investuje 200 miliónov dolárov do Watson Internetu vecí

Spoločnosť IBM oznámila, že investuje 200 miliónov amerických dolárov do svojej globálnej centrály pre Watson Internet vecí (IoT) v Mníchove a do rozširovania nových možností uplatnenia platformy Blockchain.
V súčasnosti má IBM 6000 klientov, ktorí globálne využívajú Watson internet vecí v oblasti služieb. Centrála Watson internetu vecí v Mníchove bude domovom pre vôbec prvé IoT priemyselné laboratória, kde klienti a partneri môžu spolupracovať s viac ako tisíckou expertov spoločnosti IBM a riešiť najnáročnejšie výzvy vo svojich oblastiach podnikania.
Medzi nových zákazníkov Watson internetu vecí patrí napríklad nemecká priemyselná spoločnosť Schaeffler, ktorá patrí k popredným dodávateľom svetových automobiliek. Schaeffler bude analyzovať obrovské množstvo dát z miliónov senzorov a zariadení, a tieto dáta spoločnosti Schaeffler pomôžu byť pružnejšou, aby sa mohla rýchlejšie rozhodovať a optimalizovať výkon svojich zariadení.

Video.
Aerialtronics, holandský výrobca bezpilotných systémov lietadiel pre priemysel, oznámil prvé komerčné drony, ktoré budú využívať kognitívne výpočtové kapacity IBM Watson internetu vecí (IoT). Aerialtronics drony sa budú používať na sledovanie mestskej dopravy, kontrolu veterných turbín, ropných plošín a optimalizáciu vysielačov mobilných operátorov. Aerialtronics drony bude možné nasadiť zo zeme a prostredníctvom kamier s vysokým rozlíšením a vizuálni analytici okamžite získajú kompletný prehľad o tom, čo sa v meste deje.

Video.
Thomas Jefferson University Hospital, ktorá sa nachádza vo Philadelphii, spolupracuje s IBM na prevádzke kognitívnych nemocničných izieb, ktoré pacientom ponúkajú možnosť hovoriť, a komunikovať s reproduktormi v izbe, pripojenými k IBM Watson IoT platforme. Pacienti tak môžu prevziať kontrolu nad ich pobytom v nemocnici a celkovú spokojnosťou s prevádzkovou osvetlením, žalúziami a pod.


O IBM           
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje svojim klientom vo vyše 170 krajinách sveta široké portfólio inovatívnych produktov a služieb v oblasti informačných technológií. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.
Organizačnou zložkou IBM Slovensko je aj Klientské inovačné centrum, ktoré sa zameriava na poskytovanie IT služieb a podporné činnosti pri realizácii IT projektov. Je zároveň súčasťou globálnej siete klientských inovačných centier IBM. Spoločnosť IBM Slovensko dodáva svojim zákazníkom integrované, flexibilné a efektívne riešenia, ktoré ponúka prostredníctvom širokej siete predajcov, ako aj obchodných partnerov.