IBM a MIT budú pokračovať v spoločnom výskume v oblasti umelej inteligencie

Spoločnosť IBM a Massachusetts Institute of Technology (MIT) oznámili, že IBM investuje v priebehu desiatich rokov 240 miliónov dolárov do spoločného MIT-IBM Watson laboratória umelej inteligenice (MIT-IBM Watson AI Lab), ktoré vytvorí práve v spolupráci s americkou MIT. Laboratórium bude vykonávať výskum základnej umelej inteligencie (AI) a bude sa snažiť podporovať vedecké objavy, ktoré odhalia potenciál umelej inteligencie.

Cieľom spolupráce je zlepšiť hardvér, softvér a algoritmy umelej inteligencie súvisiace s s jej schopnosťou učenia sa a inými oblasťami, ako aj zvýšiť vplyv umelej inteligencie v oblasti zdravotnej starostlivosti a kybernetickej bezpečnosti, a preskúmať ekonomické a etické dôsledky umelej inteligencie na spoločnosť. Investícia spoločnosti IBM v laboratóriu vo výške 240 miliónov dolárov bude podporovať výskum vedcov IBM a MIT.
Nové laboratórium bude jednou z najväčších dlhodobých spoluprác v oblasti umelej inteligencie medzi univerzitami a priemyslom a umožní plné využitie talentov viac ako 100 vedcov, profesorov a študentov umelej inteligencie na spoločnom výskume v laboratóriu IBM Research Lab v americkom Cambridge, susediacom s areálom MIT.
Laboratórium budú spolu viesť viceprezident spoločnosti IBM pre výskum umelej inteligencie Dario Gil a Anantha P. Chandrakasan, dekanka strojníckej fakulty MIT.

Viac informácií nájdete Tu.

Fotografie k téme nájdete Tu.

Videá k téme tlačovej správy nájdete Tu.

Komentáre