Junior Internet AMAVET 2018

V dňoch 23. – 24. marca 2018 sa na Fakulte informatiky a informačných technológií STU na Ilkovičovej č.2 v Bratislave bude konať celoslovenská súťažná konferencia Junior Internet AMAVET 2018. Počas dvoch dní zaznie viac ako 60 prezentácii projektov žiakov základných a stredných škôl na Slovensku, ktoré do národného finále vybrala odborná komisia. Žiaci budú prezentovať webové stránky, aplikácie, grafické práce a dizajny, blogy a texty, či online projekty zamerané na vzdelávanie.

13. ročník zaznamená zmeny. Podrástol do teenagerského veku, jeho rozsah sme preto rozšírili o zaujímavý sprievodný program počas prvého súťažného dňa a zatraktívnili ho samotným finalistom aj verejnosti.

V rámci programu nás čaká okrem prezentácie súťažných prác tohtoročných finalistov aj diskusia s víťazmi uplynulých ročníkov, s odborníkmi – členmi hodnotiacej komisie, výstava víťazných prác kategórie JuniorDESIGN 2017, odborné workshopy a bohatá prehliadka interaktívnych stánkov, kde sa vzdelávacími projektmi
návštevníci môžu inšpirovať, alebo si ich priamo vyskúšať.

Interaktívna výstava obsahuje:
► Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a jeho vedomostný kvíz
► Microsoft Slovakia – hry vo vzdelávaní a ako využiť Minecraft v škole
► Dámy z Aj Ty v IT – presvedčia, prečo je informatika to správne miesto aj pre dievčatá
► STEP IT Academy Bratislava – 3D inovácie
► Learn2Code – predstaví vzdelanie ako zručnosť 21. storočia, ktoré nás posúva na nový level.
► FIIT- ka predstaví: Ako zlepšiť zabezpečenie odomykania vzorom na smartfónoch – zábavná fyzioterapia pre deti s pohybovými obmedzeniami (Kamil Burda – spoluautor projektu LeapKin); Viete, že spôsob, akým vzor kreslíte na telefóne, potenciálne dokáže prezradiť vašu identitu? Zúčastnite sa malého experimentu, v ktorom sa pokúsite uhádnuť vybrané odomykacie vzory na dotykovej obrazovke smartfónu.
► STUBA Green Team (Ján Laštinec, Pavel Sadloň, František Kudlačák, Martin Baťa); Ako je možné teoretické vedomosti pretaviť do praxe? Študenti navrhli, skonštruovali a stále zlepšujú formulu na elektrický pohon, s ktorou sa zúčastňujú medzinárodných súťaží Formula Student.
► FIIT v stratosfére; Tím študentov vyslal svoju sondu do výšky 34 kilometrov nad zemský povrch. Prijímali a spracovávali množstvo údajov a počas letu so sondou komunikovali. Dozviete sa o úskaliach a náročnosti experimentu a aký je to pocit, poslať do blízkeho vesmíru svoj vlastný kód.
► Virtuálna realita; Ako sa dá naučiť základy programovania vo virtuálnej realite? Zoznám sa s prostredím, v ktorom vytvoriť program je ako zložiť detskú stavebnicu.

Junior Internet AMAVET 2018 sa uskutoční s podporou Accenture Nadačného fondu – Nadácie Pontis.

Ondrej Vrábel prišiel súťažiť ako 13-násť ročný a zvíťazil. Po dvoch rokoch sa stal so svojimi Pinf Hrami najmladším laureátom Krištáľového krídla v jeho 20-ročnej histórii. „Ja som pinfhry zoskupil do jednej podoby len kvôli JUNIOR INTERNETU. Dostal som informáciu o súťaži od profesorky na gymnáziu, spolu sme vyplnili prihlášku a čakali sme.“ To sú slová, vtedy 13 ročného, Ondreja Vrábela.

Podujatie je otvorené, pre školy je však potrebná registrácia tu: http://bit.ly/skoly_na_ji_2018. Vstup je bezplatný. Celý program podujatia nájdete na stránke súťaže http://bit.ly/program_JI18. Súťažná konferencia bude vysielaná aj online. Na Vašu účasť sa teší organizačný tím Junior Internet AMAVET 2018.

Junior Internet AMAVET 2018 – súťažné kategórie