Keď sa chémia stane koníčkom

Iva a Aďo sú dvaja mladí ľudia, ktorí podľahli čaru chémie už ako trinásťroční. Súčasní stredoškoláci vymysleli novú vzdelávaciu hru s názvom ChemPlay, aby pomohli zatraktívniť chémiu žiakom základných a stredných škôl.

1465493496-25-7d44bcf-hlavna-fotka
Pre väčšinu ľudí je chémia zložitou vedou. Jej základy síce získajú už na základnej a rozšíria si ich na strednej škole, ale je pre nich nutným zlom, ktoré treba pretrpieť a neskôr s ňou už nechcú mať nič spoločné. Iných však osloví natoľko, že si život bez nej nedokážu ani predstaviť. To je aj príbeh dvoch sedemnásťročných stredoškolákov z Gymnázia Jura Hronca na Novohradskej ulici v Bratislave. Ivana Kravárová a Adrián Hegedűš sa rozhodli, že krásu chémie priblížia hravou formou všetkým vekovým kategóriám.

Podpora je dôležitá

S pomocou ďalších nadšencov ako Ing. Beata Puobišová z občianskeho združenia Vedecká hračka či občianske združenie SOVA podporujúce nadané deti zrealizovali svoj nápad a na konci apríla 2016 oficiálne predstavili svetu novú didaktickú hru ChemPlay. Je to originálna stolová vzdelávacia hra o anorganickej chémii, ktorá môže hodiny chémie zmeniť na zábavné a príťažlivé učenie.

Vyučovanie hrou

Hra je určená pre 2 až 6 hráčov, predovšetkým žiakov, študentov a pedagógov základných a stredných škôl, študentov pedagogiky, ale aj rodičov, ktorí chcú svojim deťom poskytnúť rodinnú zábavu spojenú s učením.

Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu Quark.sk
Aj vy môžete byť jeho predplatiteľom alebo si ho môžete prečítať v júnovom vydaní časopisu Quark.

Objednať si Quark
R