Nové múzeum láka motocyklistov

Na úpätí vysokohorskej alpskej cesty cez priesmyk  Timmelsjoch vo  výške   2 175 m. n. m otvorili v polovici apríla najvyššie položené múzeum motocyklov v Európe. Moderný komplex s názvom Top Mountain Crosspoint zahŕňa múzeum, údolnú stanicu novej lanovky, modernú reštauráciu aj miesto na platenie mýta za používanie jednej z najpopulárnejších vysokohorských ciest v krajine.

 

Salzburg/Hochgurgl

Na úpätí vysokohorskej alpskej cesty cez priesmyk Timmelsjoch vo  výške   2 175 m. n. m otvorili v polovici apríla najvyššie položené múzeum motocyklov v Európe. Moderný komplex s názvom Top Mountain Crosspoint zahŕňa múzeum, údolnú stanicu novej lanovky, modernú reštauráciu aj miesto na platenie mýta za používanie jednej z najpopulárnejších vysokohorských ciest v krajine.

Šperky z viac ako 100-ročnej histórie jednej stopy

Motocyklisti z celej Európy radia vysokohorskú cestu cez priesmyk Timmelsjoch medzi medzi najatraktívnejšie trasy v Alpách. Horským sedlom Timmelsjoch, najvyššie položeným cestným hraničným priechodom v Rakúsku, prejdú každoročne desaťtisíce motocyklistov. Teraz na nich čaká nové lákadlo, ktoré nesmú obísť: vysokohorské múzeum motocyklov Top Mountain Motorcycle Museum, ktoré našlo svoj ideálny domov pri hranici medzi regiónmi Severného a Južného Tirolska. Výstava na ploche 3 000 m² prevedie návštevníkov svetom, v ktorom vládnu motocyklové krajiny a značky. Opätovné návštevy múzea vždy zaručujú nový zážitok. Majitelia plánujú obmieňať exponáty, pripravovať špeciálne výstavy, požičiavať si originálne kúsky a pridajú aj niečo z vlastnej zbierky.