Nový LG V30 bude historicky prvým smartfónom s OLED FullVision displejom

Nová vlajková loď spoločnosti LG Electronics (LG) bude prvým zariadením vybaveným plastovým OLED displejom FullVision. Medzi ďalšie vylepšenia modelu V30 patrí grafické prostredie UX 6.0+, ktoré ponúka viac možností individuálneho nastavenia, duálny fotoaparát so sklenenými šošovkami, či unikátne zabezpečovacie prvky.

„Odbornosť v oblasti OLED je už dlho jednou z kľúčových predností spoločnosti LG a táto technológia bola vždy považovaná za potenciálnu pridanú hodnotu smartfónov. Domnievame sa, že v situácii, keď sa konkurencia na globálnom trhu smartfónov neustále zostruje, je ten pravý čas zaviesť do našich mobilných zariadení práve OLED displeje,“ hovorí Andrea De Sousa z pobočky LG.

Model V30 vychádza zo stratégie, ktorá začala s modelom LG G6 a pokračuje smartfónom LG Q6. S LG G Flex 2 z roku 2015 je tento smartfón dôkazom toho, že spoločnosť LG sa chystá rozšíriť svoje vedenie v technológii OLED od prémiových televízorov po špičkové mobilné zariadenia. Okrem tenkého profilu a vynikajúceho obrazu sú OLED displeje v smartfónoch ideálne pre aplikácie v oblasti virtuálnej reality, čo je jedna z hlavných oblastí rastu tohto odvetvia.

Pre zákazníkov, ktorí uprednostňujú väčší displej, ale vyhýbajú sa veľkým telefónom, ktoré sa zle držia v jednej ruke, je displej FullVision kľúčovým prvkom v trende minimalizmu skosených hrán u smartfónoch. S uhlopriečkou šiestich palcov bude FullVision OLED displej najväčšou obrazovkou spoločnosti v priebehu štyroch rokov, pričom samotné telo smartfónu bude menšie ako u minuloročného LG V20. Keďže horná a spodná skosená hrana boli oproti tomuto modelu zmenšené o 50 percent, bolo logo LG premiestnené zo spodnej časti displeja na zadnú stranu telefónu, aby bola maximalizovaná zobrazovacia plocha displeja.

Displej OLED FullVision ponúkne doteraz nepoznané zážitky

Rozšírenie na 4,15 miliónov bodov obrazovky QHD+ OLED (1440 x 2880) umožní ohromujúcu vizuálnu skúsenosť z displeja FullVision. Vynikajúca kvalita obrazu reprodukuje dokonalú čiernu a farby s väčšou presnosťou v širšom farebnom spektre. Vďaka implementácii optimálnych obrazových algoritmov zhromaždených počas rokov výskumu a vývoja v oblasti OLED, poskytujú zobrazovacie prvky 148 percent farebného gamutu sRGB1 pre digitálne snímky a 109 percent farebného gamutu DCI-P32 pre digitálne video. Ďalšou významnou výhodou technológie je reakčný čas, ktorý je oveľa kratší ako u LCD. Okrem toho efektívne eliminuje paobrazy, čo je veľmi dôležité pre akčné filmy a virtuálnu realitu. Podpora HDR10 poskytuje úplne nový a prekvapujúci zážitok zo sledovania pre kompatibilných filmov a videí.

Obrazovka na novom V30 je založená na technológii plastových OLED displejov známej ako P-OLED. Okraje je môžu byť zaoblené, čím sa zabezpečí ergonomický dizajn, ktorý lepšie padne do ruky. P-OLED vzniká umiestnením pixelov na plastový substrát, ktorý je oveľa pevnejší ako sklenená základňa. Displej je dodatočne chránený sklom Corning® Gorilla® Glass 5 s technológiou odolnou proti rozbitiu. Použitie pokročilej technológie zapuzdrenia pixelov zmiernilo problémy s poklesom svietivosti, ktorou už v minulosti trpela technológia  OLED. U P-OLED sú tieto problémy takmer úplne eliminované. Zapuzdrenie výrazne znižuje oxidáciu pixelov a technológia umožňuje použiť menej energie na každý pixel, čo šetrí energiu batérie.

Fotoaparát LG V30 zaujme praktickým využitím aj kvalitou

Nové grafické prostredie UX 6.0+ bolo optimalizované pre ešte lepšiu prácu s displejom 18:9 OLED FullVision a zároveň ponúka viac možností prispôsobenia pre intuitívnejšie ovládanie. Duálny fotoaparát navyše disponuje clonou F1.6 a sklenenou šošovkou.

Mobilné telefóny LG sú dlhodobo vyznačujú mimoriadnou kvalitou fotoaparátov. Duálny fotoaparát modelu V30 má najväčšiu clonu a najsvetelnejší objektív, aký kedy bol použitý v smartfóne. V porovnaní s objektívom so svetelnosťou F1.8 dodáva senzoru o 25 percent viac svetla. Použitá sklenená šošovka Crystal Clear Lens má vyššiu schopnosť zberu svetla ako plastová šošovka, ako aj lepšiu reprodukciu farieb.

Fotoaparát modelu V30 znižuje skreslenie okrajov pri snímaní širokouhlých záberov o jednu tretinu v porovnaní s fotoaparátom modelu V20, čo je ideálne pre fotografovanie skupinových selfie, priestranných interiérov a rozľahlých krajín.

Napriek všetkým vylepšeniam sa podarilo zadnú kameru zmenšiť o 30%. Špeciálne užívateľské prostredie fotoaparátu s laserovým zaostrovaním a optickou a elektronickou stabilizáciou obrazu robí V30 rovnako praktickým a pohodlným smartfónom pre fotoamatérov rovnako ako u jeho predchodcu.

Fotoaparát ponúka nespočetné množstvo možností

Funkcia Graphy, ktorá je k dispozícii v manuálnom režime fotoaparátu, umožňuje každému fotografickému nadšencovi fotiť v profesionálnej kvalite. Umožňuje si vybrať štýly a nálady fotografií z portfólia profesionálnych snímok, alebo stiahnuť fotografie zhotovené profesionálmi z webovej stránky, či mobilnej aplikácie Graphy a použiť nastavenie metadát – napr. vyváženie bielej, rýchlosť uzávierky, clonu a ISO. Jednotlivé režimy snímania, ako sú Auto, Grid shot, Snap shot a Match je možné vybrať v jednom menu. Obrázky vo formáte GIF je možné jednoducho vytvoriť prostredníctvom menu Galéria, zatiaľ čo možnosť Create Movie umožňuje vytvárať videozáznamy z vašich fotografií alebo video súborov, ktoré potom môžete editovať v zabudovanej aplikácii na úpravu videí – Quick Video Editor.

Druhá obrazovka V20 sa zmenila na Floating Bar. Polopriehľadný pohyblivý panel umožňuje rýchly prístup k často používaným funkciám, a ak to nie je potrebné, môže sa úplne stiahnuť z displeja preč. Stále zapnutý displej (AOD) teraz nezobrazuje len hodiny. Toto nastavenie vám umožňuje zobraziť rýchly prístup k nástrojom, hudobnému prehrávaču alebo vlastnej fotografii.

Použitím funkcie Skenovania tváre môžete V30 okamžite odomknúť pomocou prednej kamery aj vtedy, keď je displej telefónu vypnutý. Na rozdiel od iných telefónov nemusíte manuálne ručne aktivovať telefón. Funkcia Rozpoznávania hlasu vám umožňuje odomknúť zariadenie pomocou kombinácie hlasu užívateľa a vlastných kľúčových slov (ideálne tri až päť slabík) bez toho, aby ste museli stláčať tlačidlo alebo prejsť po displeji. Táto funkcia je podporovaná technológiou hlasového užívateľského rozhrania Qualcomm Aqstic, ktorá umožňuje trvale zapnutie a nepretržité počúvanie a spotrebúva veľmi malo energie z batérie.