Prvých 150 kusov elektrických dodávok značky VOLTIA

Slovenská spoločnosť Voltia zaoberajúca sa výrobou elektromobilov v kategórii ľahkých úžitkových dodávok, v decembri 2018 oslávila 150-ty vyrobený elektromobil a prijala objednávky na niekoľko ďalších stoviek. 

Elektromobily Voltia pripravené na expedovanie klientovi.

Spoločnosť VOLTIA v roku 2017 vyvinula a certifikovala prvý prototyp ľahkého úžitkového elektromobilu pod názvom VOLTIA. Po uvedení na trh vozidlo vyvolalo veľký záujem u európskych kuriérskych spoločností. Vzhľadom na svoje parametre sa zaradilo na prvé miesto medzi najefektívnejšie a cenovo najdostupnejšie elektromobily vo svojej kategórii.
Jedná sa o významný krok k prechodu z dieslových dodávok na elektrické a to nielen pre spoločnosť Voltia, ale aj pre európske veľkomestá. Tie v súčasnosti vyžadujú (najnovším je Madrid), aby kuriérske spoločnosti so svojimi rýchlo narastajúcimi potrebami v segmente logistiky v oblasti e-commerce tzv. „Last mile delivery“, nezvyšovali ekologické zaťaženie v obytných zónach a centrách. Tu sa elektromobil VOLTIA ukázal ako ideálne riešenie.
Značku VOLTIA stretnete na cestách už v 10 krajinách Európy, v mestách ako Londýn, Paríž, Nice, Marseille, Dortmund, Kyjev, Tallinn, ale aj v českej Ostrave či doma v Bratislave. Medzi významných zákazníkov patria spoločnosti Direct Parcel Distribution, francúzsky Chronopost (skupina LaPoste France), Menzies Distribution UK, DHL či Slovenská Pošta.
„Vyrobenie nášho 150-teho vozidla je pre nás skutočným míľnikom, avšak toto je len začiatok. Už teraz evidujeme objednávku na ďalších 300 vozidiel a rokujeme o dodaní ďalších stoviek kusov. Sme veľmi hrdý, že naše vozidlá sa v metropolách západnej Európy spolupodieľajú na zmene na bezemisnú kuriérsku službu“, povedal Juraj Ulehla, spoluzakladateľ spoločnosti VOLTIA.
Narastajúci dopyt a zvýšené nároky na kapacitu výroby vyústili do spolupráce so spoločnosťou HOLLEN s.r.o., ktorá zabezpečuje konečnú montáž. Firma HOLLEN, ktorá má zastúpenie v štyroch európskych krajinách, je renomovaným poskytovateľom služieb v oblasti kontroly kvality subdodávateľov Tier-1 a Tier-2 pre OEM výrobcov v automobilovom priemysle.
„Spolupracujeme s poprednými automobilovými spoločnosťami v strednej Európe a sme radi, že môžeme aplikovať naše zručnosti aj pri spolupráci s firmou Voltia na výrobe elektrických vozidiel. V prípade potreby, sme od roku 2019 schopný vyrobiť až 1500 dodávok ročne, aby sme uspokojili dopyt po elektrických vozidlách v segmente ľahkých úžitkových elektromobiloch”, povedal p. Osuský, CEO spoločnosti HOLLEN.


O Elektromobile VOLTIA:
Dodávkový elektromobil VOLTIA je postavený na báze Nissan eNV200 a svojimi parametrami plne vyhovuje dnešným potrebám mestského doručovania balíkových
zásielok pre rôzne typy kuriérskych spoločností. Pri svojej kompaktnej veľkosti disponuje v porovnaní s ostatnými elektromobilmi vo svojej kategórii až dvojnásobným objemom nákladného priestoru a to 8 m3, 580 kg užitočnej nosnosti a dojazdom až 200 km na jedno nabitie batérie.
O spoločnosti VOLTIA:
VOLTIA, a.s., je súčasťou skupiny inovatívnych technologických firiem zaoberajúcich sa ekologickými riešeniami, so silným akcentom na životné prostredie a podporu inovatívnych nápadov. Poskytuje firmám s dieslovými flotilami možnosť plynulo prejsť na elektrickú alternatívu.
O spoločnosti HOLLEN:
Spoločnosť HOLLEN s.r.o. je poskytovateľom služieb v oblasti kontroly kvality v automobilovom priemysle od roku 2001. Zastúpenie má okrem Slovenska v Čechách, Maďarsku a Rusku, pričom zamestnáva takmer 1500 ľudí. Jej hlavnými zákazníkmi sú OEM výrobcovia (VW, Škoda, Audi, Porsche, Kia, Hyundai, PSA) a väčšina výrobcov úrovne Tier-1 a Tier-2 na stredo a východoeurópskom trhu.
Komentáre