Regionálne turnaje FLL v Bratislave

Medzinárodná súťaž FIRST LEGO League je program podporujúci u mládeže vo veku od 9 do 16 rokov záujem o vedu a technológie. V dňoch 9. a 10. januára 2020 sa na pôde Fakulty informatiky PEVŠ (Tematínska 10, Bratislava – Petržalka) uskutočnia dva regionálne turnaje FIRST LEGO League. Takmer 30 súťažných tímov zo základných a stredných škôl zabojuje o postup do nadnárodného semifinále.

Tímy súťažia v štyroch kategóriách: v dopoludňajších hodinách budú prezentovať vlastný výskumný projekt na aktuálnu vyhlásenú tému, porota preverí kvalitu konštrukcie robota a tiež sa predstavia v tímovej spolupráci. Popoludní je na programe zdolávanie prekážok vlastným skonštruovaným a naprogramovaným robotom (Robot Game). Témou tohto ročníka je CITY SHAPERSM – Navrhujme a budujme lepšie miesta na život a prácu pre každého.

Zástupcom podujatia na Fakulte informatiky PEVŠ je prodekan pre vedeckú činnosť a zahraničné vzťahy, Ing. Juraj Štefanovič, PhD. Na Slovensku podujatia zastrešuje a koordinuje občianske združenie FLL Slovensko.  

Najlepšie tímy zo siedmich regionálnych turnajov postúpia do nadnárodného semifinále, ktoré bude česko-slovenské a bude sa konať na Žilinskej univerzite v Žiline. Viac informácií nájdete na stránke www.fll.sk
Vstup na podujatia je pre širokú verejnosť voľný.