Rýchle a nenáročné varenie v lete

V lete, keď teplomer bežne ukazuje aj 30°C, sa málokomu chce celý deň stráviť v kuchyni pri hrncoch. Uľahčiť varenie a neprísť pri tom o výhody zdravých domácich pokrmov vám pomôžu kuchynské spotrebiče gorenje.

2016_07_28_GorenjeOhrev u indukčných platní je dvakrát rýchlejší ako pri plynových platniach, čo ich robí úspornejšími a bezpečnejšími. V lete oceníte najmä úsporu času, ktorý strávite určite radšej na čerstvom vzduchu a pri vode. Práve keď sa ponáhľate poteší aj funkcia PowerBoost Supreme. Poskytuje mimoriadnu intenzitu tepla panvice a výrazne tak skracuje čakanie. Dva litre vody sa ohrejú za 4,2 minúty, čo je extrémne časovo úsporné. Varenie uľahčí tiež časovač, ktorý môžete nastaviť na 99 minút. Ak poznáte presný čas varenia pre príslušný pokrm časovač nastavíte a varný panel sa automaticky po uplynutí času vypne. Pípnutie vás upozorní na to, že jedlo je hotové a už vám nič nebráni servírovať.
V prípade, že počas prípravy jedla si potrebujete odbehnúť, funkcia Stop&Go uľahčí návrat k vareniu a umožní po opätovnej aktivácii pokračovať s rovnakými nastaveniami. Pre oneskorencov, ktorých slnko udrží pri vode až do večera, funkcia StayWarm zachová jedlo pri konštantnej teplote 70°C, kým nenastane správny čas pre jeho servírovanie. Jedlo si tak zachová pôvodnú chuť a teplotu až do podávania.

Aj na dovolenke s domácou stravou
Ani na dovolenke nemusíte hladovať, dokonca sa môžete stravovať ešte zdravšie. Ako spoločníka na cesty určite oceníte multifunkčný elektrický hrniec BS 1600E gorenje s tromi programami varenia. S objemom 2L pripravíte chutné pokrmy pre celú rodinu doma, ale aj kdekoľvek na dovolenke.
Multifunkčný hrniec umožňuje rýchle varenie s nastavením času. Koniec oznámi zvukový signál a hrniec následne udržiava teplotu pokrmov. Servírovanie tak môžete posunúť na čas, ktorý vám najviac vyhovuje. Obed či večeru na dovolenke si jednoducho naservírujete vďaka odnímateľnému veku. Pri čistení taktiež nemusíte tráviť celý večer pretože je veľmi rýchle a jednoduché.

Cestovanie naľahko 
Niekoľkohodinová cesta na dovolenku je pre organizmus vyčerpávajúca. Nemusíte však zaťažiť aj svoj žalúdok. Rýchle a ľahké občerstvenie na cesty pripravíte s mixérom gorenje BSM600W. Pri balení tak určite stihnete aj prípravu chutného a zdravého kokteilu.
Mixér disponuje iba jediným tlačidlom, ktoré poskytuje jednoduché a presné ovládanie. Ovocie či zeleninu nie je potrebné krájať na drobné kúsky. XXL otvor umožňuje pohodlné vkladanie prísad, ktoré následne optimálne spracuje nôž z nerezovej ocele. Vďaka 250W motoru môžu nože spracovávať dokonca aj kocky ľadu či orechy. „Smoothie“ mixér je dodávaný s dvoma nádobami s plastovým viečkom. Pripravený kokteil tak môžete popíjať počas cesty, zatiaľ čo druhý na vás bude čakať v chladničke.
www.gorenje.sk