Samsung zavádza do svojich zobrazovacích zariadení Smart Signage operačný systém Tizen

Vylepšená platforma pre digitálne zobrazovacie zariadenie umožňuje lepšiu súčinnosť, upútanie pozornosti a zapojenie zákazníkov vo vnútornom aj vonkajšom prostredí.

Bratislava, 15. júna 2016 – Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd. predstavila najnovšie prírastky vo svojom portfóliu zobrazovacích zariadení a displejov na veľtrhu Infocomm 2016. Ide o najväčšie pravidelné celosvetové stretnutie profesionálov z oblasti audiovizuálneho priemyslu, ktoré sa koná od 4. do 10. júna 2016 v Las Vegas s účasťou viac ako 40 000 návštevníkov z takmer 110 krajín.

V rámci témy „Collaborate. Attract. Engage.“ Samsung predstavil celý rad technológií budúcej generácie. Cieľom je podporiť efektívnejšie sprostredkovanie obsahu a správu zobrazovacích zariadení v oblasti korporátneho prostredia, pohostinstiev, verejného priestoru, maloobchodu a domácností.

Samsung prezentuje širokú ponuku produktov, pomocou ktorých môžu používatelia vytvárať zrozumiteľnú a nákladovo efektívnu prezentáciu, a podporiť tak zapojenie zákazníkov, a s tým spojené tržby. Výhody zobrazovacích zariadení Samsung najnovšie ešte vylepšuje integráciou operačného systému Tizen.

Výkonná zobrazovacia platforma štvrtej generácie: Sila Tizenu
Produkty digitálneho zobrazovania Samsung Série P obohatí v priebehu tohto roka vylepšená štvrtá generácia Samsung SMART Signage Platform (SSSP 4.0). Vďaka operačnému systému Tizen bude mať platforma SSSP vyšší grafický výkon a zaistí ničím nerušené prehrávanie obsahu.

Štvrtá generácia SSSP so systémom Tizen prináša vylepšené grafické možnosti, ktoré znižujú dobu odozvy, interakcie a načítanie. Platforma navyše umožňuje používateľom spravovať obsah displeja rýchlejšie prostredníctvom all-in-one obrazovky bez nutnosti zapojenia počítača.

Vylepšená platforma SSSP 4.0 dáva používateľom možnosť vytvárať a spúšťať webové aplikácie vďaka podpore HTML5 a komplexnému balíku nástrojov, vrátane Web Simulator a Tizen Emulator. Univerzálnosť novej platformy rozširuje možnosti tvorby používateľského obsahu a zároveň znižuje čas aktivácie.

Komplexná správa podnikových displejov
Kľúčovým prvkom vylepšenej platformy SSSP 4.0 je program Samsung MagicInfo Server 4.0. Prostredníctvom centralizovaného servera umožňuje používateľom spravovať celú svoju sieť displejov z ľubovoľného miesta. Spoľahlivý a ľahko ovládateľný MagicInfo Server 4.0 integruje špecializované funkcie streamovania obsahu Backup Player a DataLink. Znižuje tak manuálnu prácu potrebnú pre zdieľanie potrebných informácií.

Vylepšený program MagicInfo Server 4.0 navyše ponúka firemným užívateľom prepracovanejší balík nástrojov pre tvorbu, plánovanie a nasadenie obsahu. Správcovia obsahu môžu využiť intuitívne rozhranie s funkciou drag-and-drop a rýchlo identifikovať a implementovať aktualizácie. Vďaka MagicInfo Server 4.0 je programovanie obsahu ľahké, pretože jeho dizajn nevyžaduje JavaScript alebo ďalšie plug-iny pre prevádzku.

Odolný, samostatne stojaci displej
Nové, samostatne stojace displeje Samsung série PHF a PMF poskytujú elegantné, efektívne a jednoduché zobrazovacie riešenie aj v prostredí, ktoré je obmedzené malým či nepravidelným priestorom. Vďaka konštrukcii s malou hĺbkou (29,9 mm) a úzkym rámikom (6,9 mm) patria PHF a PMF displeje medzi najtenšie na trhu.

Operačný systém Tizen a integrovaný centralizovaný infračervený prijímač (IR) sa starajú o bezproblémový výkon v akomkoľvek prostredí. Do radu ďalších konštrukčných prvkov displejov Samsung zo série PHF a PMF patrí napríklad matný čelný panel, ktorý znižuje odrazy prirodzeného aj umelého okolitého svetla, a tak zaisťuje trvalú čitateľnosť.

Špičkové veľkoformátové vonkajšie displeje
Účastníci veľtrhu Infocomm mohli po prvýkrát preskúmať nové vonkajšie veľkoformátové displeje Samsung série OHF. K dispozícii sú v rôznych veľkostiach (46, 55, 75 a 85 palcov). Každý sa vyznačuje dizajnom s malou hĺbkou, aby sprostredkovával obsah čo najpôsobivejšie.

Displeje OHF Series sú vybavené SSSP 4.0 a poháňané operačným systémom Tizen, čo zaisťuje rýchlejšie a spoľahlivejšie sprostredkovanie obsahu. Vstavaný power box združuje operačné komponenty do jedného systému, čím šetrí miesto a zároveň zefektívňuje správu. Displeje odolávajú teplotám v rozmedzí od -30 do 50 °C, sú tak vhodné do akéhokoľvek vonkajšieho prostredia. Vďaka externému sklu, jasu 2 500 nitov a kontrastnému pomeru 5000:1 je obsah zreteľný v akúkoľvek dennú dobu a na akomkoľvek mieste.

Videosteny s extrémne tenkými rámikmi
Videosteny Samsung UHF-E s úzkymi rámikmi (spojnica je tenká 1,7 mm) sú optimalizované pre vnútorné použitie. Kombinujú pokročilé možnosti správy farieb s vizuálnym vylepšením veľkoformátových displejov, aby zobrazovali jasný a konzistentný obsah. Ultra tenký dizajn neruší pri sledovaní a zameriava pozornosť na obsah samotný, namiesto displeja. Videosteny Samsung UHF-E sa vyznačujú rovnakou odolnosťou a komponentmi pre prezentáciu farieb ako ich predchodcovia. Predstavujú elegantnú a štýlovú alternatívu schopnú dodávať nepretržitý obsahu v akomkoľvek vnútornom prostredí.

LED displeje s jemnou skladbou pixelov
Displeje Samsung SMART LED určené pre vnútorné použitie sú vybavené prvotriednymi diódami a prispôsobiteľnou skladbou pixelov s rozmedzím od 1,5 do 2,5 mm. Zaisťujú tak bezproblémovú viditeľnosť a zároveň uspokojujú konkrétne prevádzkové a zobrazovacie nároky užívateľov. V kombinácii s rovnako hlbokým kontrastom, realistickým obrazom a farbami, aké diváci očakávajú od najnovších televízorov Samsung, ponúka portfólio LED displejov ďalšiu možnosť, ako zaujať svojich zákazníkov.