Sedem staníc pre e-bicykle

Občianske združenie e-DNA (elektromobilita v krvi) s podporou národného cyklokoordinátora Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Petra Klučku otvorilo v júni sieť nabíjacích staníc pre elektrobicykle v Malých Karpatoch a Podunajskej nížine.

Účastníci slávnostnej jazdy – otvorenie prvej siete nabíjacích staníc pre e-cyklistov na Slovensku.

Sieť nabíjacích staníc podporuje elektromobilitu a cyklistiku v jednom a bude slúžiť ako zázemie pre majiteľov elektrobicyklov v danom regióne. Ide o prvú takúto sieť na Slovensku. Nabíjacie stanice sú k dispozícii zadarmo a budujú sa na miestach, ktoré nadšenci cyklistiky a cykloturistiky dobre poznajú. Úvodná spanilá jazda e-cyklistov, 8. júna, mala štart v Centre elektrobicyklov – ebajk a cieľ v jednom z nových nabíjacích bodov – Café Korzo vo Svätom Juri. Zúčastnil sa jej aj spevák Thomas Puskailer, známy ekologickým myslením, ktorý v spolupráci s Ministerstvom životného prostredia SR organizuje projekt pre deti ecoMobilityTour.

Malé Karpaty a Podunajská nížina

Sieť nabíjacích staníc ebajk connect nájdu majitelia elektrobicyklov v týchto reštauračných, občerstvovacích a bufetových zariadeniach v Malých Karpatoch a v Podunajskej nížine: Chata Korenný vrch na Pezinskej Babe, chata Zapadnutý kút na Košariskách, Penzión Ivica v Marianke, bufet Biely kríž nad Račou, reštaurácia Café Korzo vo Svätom Juri, Hotel Divoká Voda pri Vodnom diele Čunovo a ebajk centrum v Bratislave.

Pokračovanie článku si môžete prečítať v júlovom vydaní časopisu Quark.
Quark si môžete aj objednať tu alebo na adrese: predplatne@quark.sk

R

Foto e-bajk centrum