Shimano – nový hráč s e-pohonom

elektobicykel_motor
Elektrobicykel – motor

Sezóna elektrobicyklov sa nekončí ani na jeseň, oblečieme si len viac funkčného prádla a jazdíme ďalej. Ebajkeri tak plynulo prejdú do ďalšej sezóny – 2017, kde im výrobcovia pripravili niekoľko noviniek.

Elektrobicykle sa stávajú ponukou takmer všetkých významnejších výrobcov bicyklov. Rok 2017 sa bude niesť predovšetkým na vlne integrácie motorov a batérii, vďaka čomu budú pôsobiť ebajky kompaktnejšie.

Veľkým novým hráčom na poli horských e-bajkov sa stáva japonské Shimano s novým motorom STEPS 8000, vyvinutým špeciálne pre horské bicykle. Jeho výkon patrí k špičke: 250W, 70Nm a kapacita batérie 500Wh. Výhodami systému sú predovšetkým kompaktné rozmery motora dovoľujúce výrobcom vyrobiť ebajk tak, aby geometria a ovládateľnosť zodpovedali najnovším trendom. Ďalšou novinkou je možnosť úplnej integrácie s elektronickým radením Di2. Z ponuky predajcu Ebajk, bude k dispozícii na väčšine úplne novej kolekcie zn. Ghost.

SRAM – špeciálne komponenty  pre ebajky
Výrobcovia komponentov pre bicykle svoje výrobky čoraz viac prispôsobujú zvýšeným potrebám tohto typu bicyklov. Máme na mysli napríklad americký SRAM s novou sadou EX1 – 8rýchlostí, obrovský rozsah prevodov a zvýšená životnosť predovšetkým reťaze, ktorá je v porovnaní s klasickým bikom namáhaná oveľa viac. Ruku v ruke s EX1-kou prichádzajú aj nové 4-piestové brzdy, ktoré nebudú mať problém ubrzdiť vášho asi 20kilového miláčika.

Viac na www.ebajk.sk