Spoločnosť HP Inc. ponúka službu Device as a Service, ktorá zjednodušuje riadenie obnovy PC

Spoločnosť HP Inc. spustila novú službu, ktorá zákazníkom umožňuje využívať najnovšie technológie, rozširuje správu zariadení a šetrí čas a zdroje IT oddelení. Služba Device as a Service (Zariadenie ako služba, DaaS) je navrhnutá tak, aby pomáhala a uľahčovala procesy pri obstarávaní, implementácii a správe technológií.

Vďaka jedinej zmluve, ktorá v sebe zahŕňa zariadenie aj služby a bez nutnosti  počiatočných investícií, HP DaaS ponúka predvídateľné ročné náklady a umožňuje IT oddeleniam flexibilnejšie alokovať prostriedky do potrebných projektov. Program je navyše globálne škálovateľný, čo umožní zákazníkom upravovať si svoju hardvérovú infraštruktúru a prispôsobovať ju všetkým zmenám. Firmy tiež môžu všetkým svojim zamestnancom po celom svete zaistiť prístup k najnovším počítačom, čím zvýšia produktivitu aj spoluprácu a podporia inovácie.

„HP DaaS umožňuje firmám využívať naše technológie a skúsenosti pre udržanie chodu ich počítačovej infraštruktúry, zatiaľ čo sa plne sústredia na vlastný biznis,“ hovorí Luciana Broggi, generálna manažérka Enterprise Solutions EMEA v spoločnosti HP Inc. „Naša nová ponuka odstraňuje zložitosti spojené so správou zariadení a umožňuje zákazníkom jednoduchý prístup a implementáciu potrebných technológií a služieb.“

HP DaaS ponúka zákazníkom možnosť platiť jednotnú cenu za používateľov PC mesačne v období niekoľkých rokov. V rámci tejto zmluvy získajú zákazníci prístup k najnovšej technológii a službám šitým na mieru ich požiadavkám a potrebám, vrátane úprav počítačov, inštalácií, migrácii dát, podpory na mieste a recyklácie.

HP DaaS odpovedá na požiadavky IT zákazníkov, ktorí hľadajú alternatívy k finančne a časovo náročnému procesu. Vyplynulo to z nedávnej analýzy IDC. Podľa nej viac než 40 percent zúčastnených osôb rozhodujúcich o firemnom IT už využíva alebo by v budúcnosti chcelo využívať model PC ako služba[i].

Ceny a dostupnosť
HP Device as a Service je možné objednať na http://www8.hp.com/uk/en/services/daas.html a u vybraných partnerov. Ponuka bude ďalej rozširovaná vďaka programu Partner First Program spoločnosti HP Inc. v priebehu  roku. Ceny sa odvíjajú od individuálneho výberu služieb.

[i] IDC, PCaaS Threatens to Shake Up the PC Deployment Game: U.S. Commercial PC Survey, 2016, IDC #US4104961