Stredoškolská e-športová liga

Tisíce stredoškolákov v tretej sezóne e-športovej ligy zabojujú o ceny v hodnote viac ako 5 500 eur.

 

Po úspešnej druhej sezóne projektu Slovenská a Česká stredoškolská e-športová liga sú spustené registrácie do novej sezóny, ktorá sa začína už 13. októbra 2021. Žiaci môžu reprezentovať svoju školu online z pohodlia domova v hrách CS:GO, League of Legends, Brawl Stars a vyhrať ceny v celkovej hodnote viac ako 5 500 eur.
V predchádzajúcej sezóne bolo zapojených viac ako 2 000 hráčov zo 150 slovenských a českých stredných škôl.

Hlavným cieľom herného turnaja SČSEL je podporiť u študentov rozvoj komunikatívnych a kognitívnych schopností, ktoré podľa najnovších vedeckých štúdií výborne rozvíjajú práve počítačové hry. Pohár je zameraný primárne na tímové súťaže, kde je nevyhnutná rýchla a vecná komunikácia, bezchybná spolupráca a správna voľba taktiky. Takáto intenzívna tímová spolupráca so spoločným cieľom rozvíja schopnosť študentov komunikovať v tíme. Rovnako učí základom soft-skillových zručností ako manažment a práca v tíme, ktoré sú nevyhnutné pre úspech na dnešnom trhu práce. Niektoré zo súťažných hier nabádajú študentov k sústavnému štúdiu podkladových materiálov k danej hre, resp. k jej novej verzii. Podklady k hrám sa väčšinou vyskytujú iba v anglickom jazyku a tak okrem budovania vzťahu k čítaniu a samoštúdiu sa tieto hry podieľajú aj na rozvoji anglického jazyka, ktorého znalosť je v súčasnosti samozrejmosťou. Herný turnaj tak zábavným a hravým spôsobom u študentov rozvíja aj zručnosti, ktoré im značne zjednodušia situáciu na trhu práce, ale aj v bežnom živote.

Projekt podporil aj Radovan Sloboda, podpredseda Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport. Šport je dlhodobou súčasťou môjho profesionálneho aj politického života. E-športy vnímam ako budúce súťažné odvetvie a som rád, že aj na Slovensku si e–športy budujú svoje zázemie. Nemôžeme zatvárať oči pred novými trendmi, preto tieto aktivity budem podporovať.

Najlepšie tímy/hráči postúpia do záverečného finále, ktoré je naživo vysielané v úplne prvej hernej televízii na Slovensku Chuck TV. Študenti tým získajú jedinečnú príležitosť reprezentovať svoje školy medzi divákmi elektronických športov.

Tímy CS:GO turnaju zo Slovenska a Čiech zabojujú o hlavnú cenu – herné kreslá od partnera projektu X-Diablo Chairs. Hráči, ktorí sa umiestnia na druhom mieste získajú poukážky v celkovej výške 250 eur od Play Go Smart (progaming shop). Hlavnou cenou pre najlepší tím v turnajoch League of Legends sú vodné chladenia do počítača od partnera projektu FRACTAL DESIGN.

Registrovať sa do turnaja je možné do 11. októbra 2021 v týchto hrách:

Podrobnejšie informácie o projekte nájdete na stránke www.yzone.sk, na sociálnych sieťach FacebookInstagram.

Text a foto SČSEL