Večer zVEDAvých

Ak máte radi TEDex, televízne kanály Discovery alebo NatGeo, príďte na stretnutie Večer zVEDAvých do Kafé Lampy v Petržalke. Traja prednášajúci sa počas 7 200 sekúnd zábavnou formou podelia o svoju vášeň v ich špecializácii.

Večer zVEDAvých je súčasťou celosvetovej siete podujatí NERD NITE. Celé to začal Chris Balakrishan v Bostone v roku 2003. Keď si robil doktorát z evolučnej biológie, chodieval každú jeseň do Kamerunu pozorovať vtáky. Po návrate do Bostonu ho priatelia požiadali, aby im o tom porozprával. Bol trochu hanblivý, preto si pozval ďalších dvoch prednášajúcich a vznikol NERD NITE. Z Bostonu sa podujatie rozšírilo do New Yorku. Odtiaľ do viacerých miest v USA, ale aj do Austrálie, Ázie a Európy, hovorí organizátor Róbert Srnka. Dňa 3. októbra 2018 prvýkrát realizoval úspešný koncept v Bratislave pod menom Večer zVEDAvých – NERD NITE. Odvtedy sa toto zábavno-popularizačné podujatie uskutočnilo už desaťkrát.

Najbližšie podujatie sa bude konať 12. februára 2020 o 18.30 h v Kafé Lampy na Černyševského 42 v bratislavskej Petržalke. Pozvanie na stretnutie prijali Dávid Stancel, ktorý bude hovoriť o kryptomenách, Zuzana Kaššaiová s prednáškou Chyby v zdravotníctveJuraj Kubica, ktorý bude prezentovať tému Vesmírna mierka.

Vstup je voľný, no počet miest je obmedzený.

Viac informácií sa dozviete na www.facebook.com/vecer.zvedavych.

Komentáre