Designworks z BMW Group a Allsteel spoločne vyvíjajú nové riešenia možností sedenia v open-space kanceláriách pre lepšiu koncentráciu na pracovisku.

Rozptyľovanie a neschopnosť sústrediť sa nie sú len problémom pre produktivitu v otvorených kancelárskych priestoroch. Sú aj výzvou pre dizajnérov dvoch nových riešení kancelárskeho sedenia Allsteel, vyvinutých spoločnosťou v porfóliu BMW Group – Designworks, v spolupráci s dizajnérskym štúdiom HOK product design.

Rozptyľovanie a neschopnosť sústrediť sa nie sú len problémom pre produktivitu v otvorených kancelárskych priestoroch. Sú aj výzvou pre dizajnérov dvoch nových riešení kancelárskeho sedenia Allsteel, vyvinutých spoločnosťou Designworks v spolupráci s dizajnérskym štúdiom HOK product design. Modely Reflect a Clubhouse sú súčasťou kolekcie Gather Collection, ktorá ponúka jednoduchý recept na podporu spolupráce, či už v kaviarni, miestnosti na brainstorming porady alebo formálnejšej konferenčnej miestnosti. Každý kus možno použiť a interpretovať v závislosti od konkrétneho priestoru, človeka a činnosti, na ktorú sa používa.

Reflect: Komunikujúci dizajn.

p90224482-highresReflect je pohodlné kreslo na lepšie sústredenie sa bez rozptyľovania. Na zadnej a bočných stranách je vysoká čalúnená stena. Nielen že poskytuje súkromie, ale tiež signalizuje momentálnu nedostupnosť sediaceho. Reflect má veľkorysé proporcie. Široké, hlboké sedadlo a mäkké operadlo umožňujú používateľovi nastaviť si čo možno najpohodlnejšiu polohu počas dlhej práce v sede. Jedna opierka na ruku je širšia, vďaka čomu má kreslo Reflect atraktívne asymetrický, hravý, ale zároveň profesionálne vážny dizajn. Širšia opierka poskytuje vysoko funkčnú pracovnú plochu, ideálnu na notebook, elektroniku a dokumenty. Stena je čalúnená zvuk pohlcujúcou látkou, ktorá prispieva k akustickej izolácii a súčasne umožňuje vybrať si kontrastnú farbu k farbe sedadla a operadla.

Vďaka otočnej základni sa dá tichý, súkromný priestor modelu Reflect rýchlo premeniť na priestor živej skupinovej diskusie. „Model Reflect je štúdiou priestoru a objemu,“ hovorí Johannes Lampela, vedúci dizajnu losangelského štúdia Designworks, spoločnosti patriacej do BMW Group. „V závislosti od orientácie je Reflect otvorený okolitému prostrediu alebo vás od neho oddelí. Keď dve takéto kreslá umiestnite oproti sebe, vytvoria prepojený priestor ideálny na koncentráciu.“

Clubhouse: priestor v priestore.

p90224480-designworks-for-allsteel-reflect-and-clubhouse-design-to-break-up-busy-open-plan-offices-06-2016-1875pxClubhouse je voľne stojaca štruktúra, ktorá funguje ako miestnosť v miestnosti a umožňuje jednotlivcom alebo malým skupinám osôb pracovať v hlbokom sústredení bez rozptyľovania typického pre open-space kancelárie. Poskytuje izolovaný mikropriestor bez vyrušovania a prídavnú stenovú konštrukciu bez nutnosti montáže. Keďže ide o kompletnú, samostatnú jednotku, model Clubhouse nie je prekážkou pre rozvodné, vetracie ani protipožiarne systémy a dá sa jednoducho nainštalovať aj premiestniť. Vďaka flexibilnosti umiestnenia je ideálny ako vymedzujúci prvok vo veľkých spoločných otvorených kanceláriách.

Clubhouse disponuje mäkkými sedadlami na nízkom podstavci so stenou prepúšťajúcou svetlo. Voliteľné prvky zahŕňajú pracovné plochy, steny na médiá, konzoly, úložné jednotky a integráciu elektrického napájania. Medzi ďalšie dostupné možnosti patrí otvorený úložný priestor s veľkým výberom laminátov a čiastočne či plne čalúnené konzoly.

Zdroj: BMW Group