Dotknite sa vedy naživo

Od utorka 11. mája 2021 bude Zážitkové centrum vedy Aurelium v Bratislave opäť otvorené pre verejnosť.

11. máj je pre Aurelium významným dňom, pretože v tento deň sa narodil prof. Ing. Aurel Stodola (11. máj 1859 – 25. december 1942). Centrum vedy Aurelium bolo pomenované po tomto významnom slovenskom vedcovi svetového formátu.

Dotyk sa v posledných mesiacoch začal vnímať ako rizikový faktor. Keďže v Aureliu spoznávajú ľudia vedu práve prostredníctvom dotyku, museli sme sa precízne pripraviť na to, aby bola naša prevádzka pre návštevníkov bezpečná, hovorí Martina Ivičič, PR špecialistka, Aurelium.

Tešíme sa na návštevníkov, ktorí majú po dlhšej dobe možnosť opäť spoznávať vedu zábavnou formou. Aby sme vyšli v ústrety školopovinným žiakom a študentom, upravili sme naše otváracie hodiny, hovorí vedúci centra Martin Smeja.

V pracovných dňoch okrem pondelka bude Aurelium otvorené od 13:00 do 18:00 h, v sobotu, keď Aurelium navštevujú najmä rodiny, bude otvorené od 10:00 do 18:00 h.

Sprístupnenie zážitkového centra pre verejnosť je spojené s aktuálnymi hygienickými opatreniami. Povinnosťou je nosenie ochranného rúška, dezinfekcia rúk pri vstupe, dodržiavanie bezpečného odstupu medzi návštevníkmi a meranie teploty. Na dodržiavanie ochranných a hygienických opatrení budú dbať školení lektori.

Otváracie hodiny sú uverejnené na stránkach ZCV Aurelium.