E-športová liga pre stredoškolákov

Študenti stredných škôl na Slovensku a v Česku môžu v e-športovej lige vyhrať až 3 400 eur.
Registrácie žiakov do novej sezóny prebiehajú do 9. apríla 2021 a žiaci sa môžu zapojiť do hier CS:GO, League of Legends, Brawl Stars, Fortnite či Fifa.
Projekt je pod záštitou Radovana Slobodu, podpredsedu Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport: Šport je dlhodobou súčasťou môjho profesionálneho aj politického života. E-športy vnímam ako budúce súťažné odvetvie a som rád, že aj na Slovensku si e-športy budujú svoje zázemie. Nemôžeme zatvárať oči pred novými trendmi, preto tieto aktivity budem podporovať.
V novej sezóne prichádzajú organizátori s niekoľkými novinkami. Jednou z nich je vytvorenie dvoch samostatných líg: Českej a Slovenskej. V predchádzajúcej sezóne, do ktorej sa zapojilo viac ako 700 študentov sa konala iba jedna liga do ktorej sa mohli zapojiť žiaci z oboch štátov.
Žiaci môžu reprezentovať svoju školu online z pohodlia domova a vyhrať ceny v celkovej hodnote viac ako 3 464 eur.
Hlavným cieľom projektu je podporovať mládež v elektronických športoch a predstaviť verejnosti pozitívne účinky elektronických športov. Rôzne vedecké štúdie hovoria, že hraním počítačových hier sa zvyšujú kognitívne schopnosti, kreatívna a mentálna zdatnosť a schopnosť spolupracovať v tímoch.
Okrem herného turnaja sa žiaci môžu tešiť aj na vzdelávaciu časť s platformou Open P-Tech. Partner projektu umožní študentom zúčastniť sa zadarmo online školení a vyhrať hernú konzolu Playstation. Po skončení kurzu získajú študenti certifikáty, ktoré im pomôžu s lepším uplatnením na trhu práce.
Finálové zápasy, ktoré komentujú začínajúce komentátorské talenty z radov študentov, môžete sledovať už 11. – 13. 6. 2021 na platforme Twitch: https://www.twitch.tv/yzonesk.
Hlavným organizátorom projektu je spoločnosť Yvents, ktorá svojou činnosťou rozvíja profesionálne herné prostredie na Slovensku a stojí napríklad za organizáciou herného festivalu Y-Games a Majstrovstvami SR v elektronických športoch.

Ak vás projekt zaujal, neváhajte sa registrovať do 9. apríla 2021 v nasledovných odkazoch jednotlivých turnajov:
● Fortnite – SK: http://bit.ly/SSEL21FT ; CZ: http://bit.ly/CSEL21FT
● FIFA – SK: http://bit.ly/SSEL21FIFA ; CZ: http://bit.ly/CSEL21FIFA
● CS:GO – SK: http://bit.ly/SSEL21CSGO ; CZ: http://bit.ly/CSEL21CSGO
● League of Legends – SK: http://bit.ly/SSEL21LOL ; CZ: http://bit.ly/CSEL21LOL
● BrawlStars – SK: http://bit.ly/SSEL21BS ; CZ: http://bit.ly/CSEL21BS

Podrobnejšie informácie o projekte nájdete na stránke www.yzone.sk, na sociálnych sieťach Facebook a Instagram, kde budú pravidelne uverejňované aktuality k projektu.

Text a foto SČSEL