Finále súťaže Junior Internet AMAVET 2024

Súťažná konferencia Junior Internet AMAVET má v tomto roku pred sebou už 19. ročník. Uskutoční sa 12. až 13. apríla na Fakulte informatiky a informačných technológií (FIIT) STU v Bratislave. Tento ročník sľubuje bohatý program a prezentáciu inovatívnych projektov, ktoré boli vybrané z pôvodného počtu 136 prihlásených prác. Na konferencii budú žiaci základných a najmä stredných škôl z celého Slovenska prezentovať 43 projektov, ktoré postúpili z prvého kola hodnotenia.

Účastníci sa môžu tešiť na prezentácie v piatich súťažných kategóriách: WEB, APP, DESIGN, TEXT a CONTENT. Prezentácie projektov sú prístupné nielen osobne na fakulte, ale aj online (www.juniorinternet.sk/cms/nazivo/), čím sa otvárajú dvere širšiemu publiku z celého Slovenska aj zahraničia.

Výnimočnosť tohtoročnej konferencie podčiarkuje možnosť získania atraktívnych stáží a cien pre výhercov. Autor najlepšieho projektu v kategórií DESIGN získa stáž v brandingovej agentúre GoBigname. Víťaz súťažnej kategórie TEXT sa môže tešiť na trojdňový pobyt v Bruseli, ktorý je možný vďaka Zastúpeniu Európskej komisie na Slovensku.

Okrem prezentácií a súťaží konferencia ponúka aj inšpiratívne workshopy a prednášky. Jednou z nich je Príbeh mladého podnikateľa – čo všetko potrebuje autor projektu zabezpečiť, aby bol jeho projekt úspešný na trhu. Prednáška poskytne cenné rady a odporúčania pre mladých tvorcov. Zástupcovia spoločnosti Amcef budú k dispozícii na poradenstvo tvorby webov, aplikácií počas sobotného workshopu. Ďalšou neoddeliteľnou súčasťou programu je prednáška zameraná na kybernetickú bezpečnosť, pripravená odborníkmi z FIIT STU.

Konferencia Junior Internet AMAVET 2024 je skvelou príležitosťou pre všetkých žiakov a študentov, ktorí sa zaujímajú o digitálne technológie a chceli by sa nechať inšpirovať najnovšími trendmi v oblasti IT. Pozvánka je určená všetkým priaznivcom digitálnych informácií a technológií, ktorí majú záujem rozširovať svoje obzory a spoznať budúcich lídrov v oblasti digitálneho sveta.

Barbora Cíchová, koordinátorka podujatia Junior Internet AMAVET