JUNIOR INTERNET aj napriek pandémii

Už 15. ročník súťažnej konferencie JUNIOR INTERNET sa uskutočnil online prostredníctvom videokonferencie.

Organizátor konferencie AMAVET sa nezľakol zmenených podmienok v dôsledku pandémie koronavírusu a pristúpil k organizovaniu virtuálnej podoby súťaže. Z prihlásených 152 prác sa do finále súťaže prebojovalo 39 projektov, ktoré cez videokonferenciu prezentovalo 48 súťažiach. Počas dvoch dní 24. a 25. apríla 2020 prezentovali žiaci základných a stredných škôl z celého Slovenska svoje online projekty v súťažných kategóriách JuniorWEB, JuniorAPP, JuniorBLOG, JuniorTEXT, JuniorLEARN a JuniorDESIGN.

Vysoká online úroveň

Junior Internet je súťaž, na ktorej sa v národnom finále stretli mladí ambiciózni tvorcovia webu, grafiky, programátori aplikácií, blogeri a textári. Tento rok mali žiaci základných a stredných škôl výhodu, že mohli prezentovať svoje projekty z pohodlia svojich domácností, a teda nemuseli mať trému z publika či z rozprávania do mikrofónu. V mene hodnotiacej komisie môžem konštatovať, že prezentované projekty boli na vysokej úrovni, boli plynulé a zaujímavé. Väčšina súťažiacich dodržala triapolminútový čas prezentácie a promptne reagovala na otázky členov hodnotiacej komisie prostredníctvom aplikácie Zoom. Opäť ma teší rastúci záujem dievčat o informačné technológie. V kategórii JuniorDESIGN mali až 50-percentné zastúpenie. Absolútny JUNIOR INTERNET, takzvaný víťaz víťazov, sa stal Jakub Adamec s projektom www.zdrap.com, povedal predseda hodnotiacej komisie a CEO Zones.sk Ing. Ľuboš Demovič.

Úspešný zdrap

O víťaznom projekte, ktorý získal hneď tri ocenenia – Cenu dekana Fakulty informatiky a informačných technológií STU v Bratislave, 1. miesto v kategórii JuniorWEB a Cenu Absolútny JUNIOR INTERNET, porozprával jeho autor Jakub Adamec: Cieľom projektu www.zdrap.com je zjednodušiť komunikáciu medzi brigádnikmi a ich zamestnávateľom. Webová aplikácia nahrádza neprehľadný rozpis prác, zastupovanie v prípade PN a zjednodušuje hľadanie náhrady. Členovia tímu dostanú automatické upozornenie o voľnej službe. Brigádnik, ako aj majiteľ spoločnosti, vidia rôzne štatistiky a graf produktivity. Ďakujem za usporiadanie súťaže a príležitosť projekt odprezentovať. Jeho vyhodnotenie ma úprimne prekvapilo. Nový hodnotiteľ súťaže a cestovateľský bloger Milan Bez Mapy ocenil projekt tripytipy.sk, ktorý získal 1. miesto v kategórii JuniorBLOG a víťaznému projektu poskytne marketingovú konzultáciu a rozhovor na svojom blogu bezmapy.com. AMAVET, organizátor súťaže, ďakuje všetkým partnerom, členom hodnotiacej komisie aj dobrovoľníkom, ktorí sa podieľali na hladkom priebehu online súťaže JUNIOR INTERNET.

Dávid Richter
riaditeľ súťaže Junior Internet AMAVET
Zoznam víťazov aj s odkazmi na ich online projekty je dostupný na stránke súťaže www.juniorinternet.sk

Tento článok si môžete prečítať v časopise Quark 6/2020. Ak chcete mať prístup aj k exkluzívnemu obsahu pre predplatiteľov alebo si objednať tlačenú verziu časopisu Quark, prihláste sa alebo zaregistrujte.
Komentáre