Klik

Technologický podcast Klik patrí do skupiny podcastov denníka SME a začal vychádzať začiatkom roku 2018. Každý týždeň prináša informácie o najdôležitejších udalostiach, ktoré sa udiali vo svete technológií, médií a sociálnych sietí. Podcast od jeho začiatku moderujú Ondrej Podstupka a Dávid Tvrdoň. Nová časť vychádza každú sobotu a raz do mesiaca publikujú autori extra diel, ktorý sa venuje jednej téme. V minulosti to bola séria o kyberbezpečnosti alebo aj detailný prehľad o najnovších novinkách od spoločnosti Apple.
Klik je pre každého, kto chce udržiavať tempo s technologickými novinkami a vývojom v tejto oblasti, opisuje hlavnú úlohu podcastu Dávid Tvrdoň. Denne sledujeme dianie v technologickom svete, ale pozeráme sa aj na herný priemysel a vývoj v oblasti sociálnych sietí, potom vyberieme najdôležitejšie správy a vo viac či menej zrozumiteľnej podobe ich raz týždenne podávame poslucháčom, aby im nič zásadné neušlo, dodal Ondrej Podstupka.
Podcast Klik vychádza pod hlavičkou spravodajského denníka SME, no moderátori hovoria, že z ich pohľadu ide o komentovaný prehľad technologických správ. Klik teda nie je len o predstavení toho, čo sa v technologickom svete dialo za uplynulých sedem dní, ale moderátori ponúkajú na vývoj vlastné názory a snažia sa vždy zasadiť udalosti do širšieho spoločenského kontextu. Témami podcastu sú často veľké technologické firmy ako Apple, Google, Microsoft, Amazon, Facebook a ďalšie, no opakovane sa vracia aj k čínskym technologickým gigantom, kvantovým počítačom, herným novinkám aj európskym startupom.
Klik nájdete na stránke sme.sk/klik alebo v podcastových aplikáciách Apple Podcasty, Google Podcasty a Spotify. A spolu s podcastom vychádza každý týždeň aj technologický newsletter Klik mail, ktorý môžete odoberať na adrese sme.sk/klikmail.

Tento článok si môžete prečítať v časopise Quark 1/2022. Ak ešte nie ste našou predplatiteľkou/naším predplatiteľom a chcete mať prístup k exkluzívnemu obsahu, objednajte si predplatné podľa vášho výberu tu.