Lifbee Academy 2021

Už druhý rok štartuje inovatívny vzdelávací program Lifbee Academy. Privíta viac ako 30 mladých vedcov, marketérov, programátorov a dizajnérov, aby za osem mesiacov navrhli koncepty na environmentálne a medicínske výzvy.

Spoluzakladatelia Lifbee Academy Matej Held a Simona Veselá

K dispozícii budú mať medzinárodných mentorov z oblasti biotechnológií, biznisu aj práva. Najlepšie návrhy podporí spoločnosť Dedoles a venuje spolu až 12-tisíc eur na tvorbu ich prototypov. Prihlásiť sa dá do 19. mája 2021.

Špičkoví lektori

Lifbee Academy je akadémia prepájajúca biotechnológie a biznis a jej cieľom je podporiť inovačný potenciál Slovenska, zabrániť odlivu mozgov a pomôcť lepšie zvládať krízy, akou je aj súčasná pandémia. Tento rok otvorila prihlasovanie pre Slovákov a Čechov v dvoch oblastiach – Enviro Lab sa bude venovať environmentálnym výzvam a MedTech Lab je zameraný na inovácie v oblasti medicíny. Za projektom stojí podnikavec Matej Held, ktorý má na konte viacero úspešných vzdelávacích programov zameraných na technológie, a genetička Simona Veselá. Okrem nich sa venujú mladým inovátorom špičkoví lektori. Minulý ročník medzi nimi figuroval napríklad biochemik a CEO MultiplexDX Pavol Čekan, bývalý Creative Director Exponea a zakladateľ viacerých reklamných a brandingových agentúr Michal Pastier či česká podnikateľka v oblasti transferu technológií a spolutvorkyňa dvoch patentov v oblasti uvoľňovania liečiv pomocou nanovlákien a nanočastíc Liliana Berezkinová. Aktuálny ročník by sa mal rozšíriť o ďalšie mozgy z domácej aj medzinárodnej scény.
Akadémia prebieha raz za rok a prihlásiť sa do nej môžu mladí vedci, marketéri, produktoví a projektoví manažéri, dizajnéri aj informatici. Prvú časť programu absolvujú ako jednotlivci, v druhej vytvoria tímy, v ktorých budú pracovať na finálnom koncepte. Kapacita ročníka je okolo 30 účastníkov a prihlášku môžete podať do 19. mája 2021 na stránke https://www.lifbee.com.

Text a foto Lifbee Academy

Komentáre