Módna Lurity zbiera úspechy aj vďaka Startup centru TUKE

Startup centrum TUKE podporuje realizáciu tvorivých nápadov. Ponúka im nielen motivačné prostredie, ale aj odborné poradenstvo a výskumnú infraštruktúru. Priestor na rozvoj v ňom našli úspešné startupy. Napríklad aj Lurity.

Motivačné prostredie, kvalitná výskumná infraštruktúra, odborné poradenstvo, mentorstvo – to je len niekoľko benefitov, ktoré rozvíjajúcim sa firmám poskytujú inkubátory či startup centrá. Startup centrum TUKE, ako súčasť Technickej univerzity v Košiciach, má v regióne východného Slovenska ambíciu byť tým najlepším a najvhodnejším priestorom na rozvoj startupov.

Vstúp, mám oblečenie práve pre teba

lurityStartup Lurity prináša umelú inteligenciu, ktorá nielenže nahradí vo výkladoch obchodov doterajšie statické figuríny. Ona dokáže oveľa viac. Systém analyzuje okoloidúcich ľudí a na základe rôznych parametrov (napr. pohlavie, vek, typ oblečenia a emócie) prispôsobuje obsah potenciálnemu zákazníkovi tak, aby získal jeho pozornosť a prilákal ho dovnútra obchodu.

V roku 2015­­­ vznikol startup, ktorý sa umiestnil na 2. mieste v súťaži Startup Weekend Košice (SWK) 2015. V tom istom roku ešte s názvom Emomime vyhral súťaž Business Idea Nadácie Tatra banky a Mária Virčíková získala ocenenie Forbes 30 pod 30 “Pitch and grill” v Bratislave. Ďalej už pod novým názvom Lurity vyhral aj súťaž ING Wholesale Banking v Amsterdame. Slovenskú startupovú scénu členovia tímu prezentovali ako výber z Ministerstva hospodárstva SR na V4 StartUps v Holandsku a ako výber z Veľvyslanectva SR v Británii na Central European ICT StartUp 2015, v Pricewaterhouse Coopers LLP v Londýne.

Prečo pracovať pod Startup centrom TUKE?

Cieľom centra je vytvoriť motivačné prostredie a najmä naštartovať proces, ktorý podporí ľudí pri uskutočňovaní ich inovatívnych myšlienok. Teda pomôže im premeniť myšlienku do komerčne využiteľného produktu alebo služby. Mladým inovátorom vie pomôcť odborným poradenstvom, mentorstvom a špičkovou výskumnou infraštruktúrou. Garanciou kvality je know-how získané od jedného z najvýznamnejších Švédskych inkubátorov – LEAD.

startup_centrumO tom, čo získal projekt Lurity z podpory Startup centra TUKE, hovorí Mária Virčíková: „Náš startup vychádza z akademického prostredia – vyvíjame síce špičkovú technológiu, ale nemali sme veľké skúsenosti s reálnym podnikaním. Vďaka Startup centru TUKE sme sa mohli odprezentovať pred skúsenými podnikateľmi. Dostali sme cennú spätnú väzbu na produkt a jeho ďalší rozvoj. S odstupom času za najväčší prínos nášho pôsobenia v Startup centre považujeme to, že pán Ivan Hruška, predseda správnej rady IT Valley, nás zoznámil so súčasným mentorom a biznis partnerom. Tento kontakt má dnes pre nás nevyčísliteľnú hodnotu.“

Ako získate pomoc pre svoj projekt? Prihláste sa do SÚŤAŽE!

Ak máte nový dobrý nápad a chcete ho rozvíjať, no ocenili by ste pomoc, radu či zázemie, prihláste sa do súťaže pre startupy MÁŠ NÁPAD? PREZENTUJ SVOJ STARTUP! Do súťaže sa prihlasuje celoročne a každého polroka prebieha výber nových startupov. Najbližšia uzávierka súťaže je 16. septembra 2016. Čo môžete získať?

  • priestory zdarma v Startup Centre TUKE,
  • možnosť využitia potrebnej kapacity unikátnych odborných pracovísk, laboratórií a iných zariadení TUKE,
  • pomoc pri tvorbe podnikateľského plánu, získavaní partnerov, vyhľadávaní potenciálnych investorov a ďalšie benefity,
  • expertnú a mentorskú podporu.