NextStep Science

Organizácia NextStep Science založená tímom profesionálov a študentov má za cieľ prepájať mladé talenty s kariérnymi príležitosťami v prírodovedných oblastiach. Veríme, že mladí slovenskí prírodovedci majú všetky predpoklady stať sa lídrami vo svojich odboroch. Snažíme sa v nich vzbudiť odvahu objavovať nové možnosti a inšpirovať ich k dosiahnutiu ich profesionálnych snov. Robíme to prostredníctvom našich podcastov a každoročne organizujeme NextStep Science Conference, hovorí zakladateľka organizácie Mária Mazúrová.
S hosťami, akými boli odborník na genetiku Ľubomír Tomáška z Univerzity Komenského v Bratislave, ktorý sa špecializuje na štúdium telomérovej DNA, Martin Majerník či Allan Böhm, ponúka náš podcast unikátny pohľad na rôzne aspekty vedy, od biotechnológií až po farmáciu. Každý rozhovor je plný odborných vedomostí, osobných príbehov a motivujúcich myšlienok, ktoré zaujmú počúvajúcich. Podcasty nájdete na platforme Spotify pod názvom NextStep Science Podcasty.
Okrem podcastu organizuje NextStep Science aj konferenciu, na ktorej majú účastníci možnosť stretnúť sa tvárou v tvár s vedúcimi osobnosťami v biznise, vypočuť si prednášky a zúčastniť sa hodnotných workshopov. Podujatie je neoceniteľnou príležitosťou pre networking, získavanie odborných rád a učenie sa nových zručností priamo od expertov v odbore.
Príďte na konferenciu NextStep Science 20. marca 2024 alebo si vypočujte naše podcasty a naštartujte svoju cestu k úspešnej kariére v prírodných vedách.

NextStep Science

Tento článok si môžete prečítať v časopise Quark 3/2024. Ak ešte nie ste našou predplatiteľkou/naším predplatiteľom a chcete mať prístup k exkluzívnemu obsahu, objednajte si predplatné podľa vášho výberu tu.