Regionálny turnaj FIRST LEGO League

Vo štvrtok 15. decembra sa uskutoční už piaty tohtoročný regionálny turnaj najväčšej medzinárodnej robotickej súťaže pre deti a mládež od 9 do 16 rokov. Konať sa bude v Poprade.

9. ročník súťaže FIRST LEGO League pozná mená už piatich tímov postupujúcich do semifinále. Tentoraz sa presunieme do Popradu, kde bude organizátor, Súkromná stredná odborná škola na Ul. 29. augusta 4812, hostiť 12 tímov z viacerých miest. Vo štvrtok sa stretne takmer 90 detí vo veku 9-16 rokov, aby predviedli svoje roboty a zabojovali o postup do semifinále. Turnaj začína otvorením o 9:00 h a končí vyhlásením výsledkov okolo 16:30 h.

V dopoludňajšej časti sa tímy predstavia v kategóriách Robot Design, Prezentácia výskumného projektu a Tímová práca. Popoludní sa budú konať na turnajových stoloch robotické hry (Robot Game). Počas nich sa v časovom limite 150 sekúnd budú snažiť tímy pomocou autonómneho robota vyriešiť čo najviac misií.

Každý rok je koncom augusta vyhlásená nová téma. Téma aktuálneho ročníka je “ANIMAL ALLIES” – Zvieratá a ľudia, na ktorú nadväzuje aj zadanie výskumného projektu: Nájdite spôsob, ako sa kontakt medzi ľuďmi a zvieratami môže zlepšiť. Deti majú výborný pozorovací talent, výskumné projekty sú rôznorodé a podporujú v deťoch rozvoj prezentačných schopností a kreativitu. Celá myšlienka súťaže nie je zameraná iba na robotiku, ale kladie veľký dôraz na rozvoj tímovej spolupráce a analytické myslenie. Prepája svet vedy a techniky so zábavou.

FIRST LEGO League sa každým rokom rozrastá. V tomto ročníku máme na Slovensku registrovaných 90 tímov. Najlepšie tímy postúpia do semifinálových a finálových kôl, prípadne až na celosvetový festival.

Vo štvrtok si zmerajú svoje sily tieto tímy:

Registrované tímy (12) Škola, centrum, klub Počet súťažiacich (89)
Chargers Súkromné CVČ, Malá hora 3, Martin

6

LEGO MASTERS Spojená škola, Dominika Tatarku 4666/7, Poprad

10

Komeňák ZŠ s MŠ, Komenského 587/15, Poprad

9

ROBOTOSHIYAMA SPŠ, Bardejov

5

Sabik CZŠ sv. Jána Krstiteľa, Sabinov

9

ZsHradna ZŠ s MŠ, Hradná 342, Liptovský Hrádok

9

Kubachan ZŠ s MŠ, Spišské Bystré

6

SSOSTA Team Súkromná stredná odborná škola, Ul. 29. augusta 4812, Poprad

10

Fajnoví nahrávači ZŠ, Spišský Štvrtok

3

Lego tím Letná PP Spojená škola ZŠ s MŠ, Poprad

8

Tajkári ZŠ s MŠ, Tajovského ul., Poprad

7

ProgresBot Progres 2000, Sabinov

7

Nárast počtu súťažných tímov a ich podpora je možná vďaka spolupráci s partnermi projektu:

Hlavní partneri: ANASOFT APR, spol. s r.o. a Profesia, spol. s r. o.
Partneri: Nadácia ESET, SWAN, a.s. a EDUXE Slovensko, s.r.o.
Mediálny partner: PC REVUE

Vstup na turnaj je voľný pre širokú verejnosť a týmto vás všetkých srdečne pozývame.