Rodinná nedeľa v Aureliu

O tom, že veda nie je nuda, sa presvedčia návštevníci podujatia Rodinná nedeľa, ktoré organizuje Zážitkové centrum vedy Aurelium v spolupráci s Oddelením kultúry, športu a voľného času Miestneho úradu Bratislava – Nové Mesto.

Udalosť na Facebooku

V nedeľu 24. marca 2024 v čase od 10.00 do 12.00 h sa v bratislavskom ZCV Aurelium uskutoční výnimočné podujatie. Počas dopoludnia bude pripravený program najmä pre rodiny s deťmi. Najmladší si môžu vyskúšať hlavolam TANGRAM a jeho rozmanité variácie. Tangram rozvíja predstavivosť, tvorivosť a vnímavosť detí, ako aj ich orientáciu v priestore, jemnú motoriku a kognitívne schopnosti. To všetko pomocou geometrických útvarov, s ktorými môžu záujemcovia vytvoriť množstvo obrazcov. Návštevníci budú mať príležitosť vyskúšať si dva neobvyklé hudobné nástroje: kalimbu a tongue drum (handpan). Po stopách (nielen) fyzikálnych exponátov sa môžu rodinné tímy vydať na pátraciu misiu Pátračka v Aureliu a odhaliť meno maskota centra vedy. Neoddeliteľnou súčasťou programu bude aj komentovaná prehliadka Teslovho sveta. Vstup je spoplatnený sumou 3 eurá.
Podujatie je zaradené do pravidelného cyklu Novomestské rodinné nedele. Mestská časť Bratislava – Nové Mesto prichádza s pravidelným nedeľným rodinným programom v kultúrnych centrách na území mestskej časti.
Program podujatia nájdete na stránke www.aurelium.sk.

Zážitkové centrum vedy Aurelium