SHARE

Technológie nás v súčasnosti už nielen obklopujú, ale aj zasahujú do toho, ako premýšľame a kam sa ako spoločnosť uberáme. Podcast SHARE, ktorý vydávajú magazíny Živé.sk a HernáZóna.sk, sa snaží pokrývať prejavy technológie vo všetkých oblastiach, ktoré sa nás týkajú.
Nájdete u nás vedecké aj technologické témy. Naši hostia hovorili o dronoch, robotoch či umelej inteligencii. Z vedeckých tém sme sa len nedávno venovali jadrovej fúzii či predtým mimozemským rádiovým signálom. Zaoberáme sa aj tradičnými témami, ako sú nové mobily, procesory, softvér, online služby a ďalšie trendy.
Od roku 2020 vyšli bezmála tri stovky dielov podcastu SHARE. Hlavný podcast sa volá jednoducho SHARE. Zameriava sa vždy na jednu tému a vychádza raz týždenne. S moderátorom diskutujú rôzni experti, hostia či redaktori magazínu Živé.sk. SHARE dopĺňa rýchly podcast SHARE_now kratšieho formátu reagujúci na horúce aktuálne témy.
Veda a technológie dávno presahujú aj do kultúry a zábavy – a my tento rozmer intenzívne vnímame. Tešiť sa preto môžete aj na ďalšie formáty z rodiny SHARE. SHARE_talks je lifestylový podcast, každý piatok v ňom hovoríme o nových filmových a seriálových hitoch na streamovacích službách a v kinách či o videohrách. SHARE_gamer je občasný podcast o všetkom spojenom s videohrami a hráčskym svetom.
Vďaka formátom SHARE, SHARE_now, SHARE_talks a SHARE_gamer sa môžete tešiť na nový podcast takmer každý deň. Všetky sú súčasťou spoločného podcastového obsahu s názvom Technologický podcast SHARE. Nájdete ho v ktorejkoľvek podcastovej aplikácii, ako aj v službách Spotify či Deezer. Každá časť hlavného podcastu SHARE má unikátne umelecké stvárnenie reflektujúce aktuálnu tému podcastu. Obrázok sprevádzajúci tento text napríklad patrí k našej špeciálnej novoročnej epizóde, kde sme predpovedali najväčšie technologické témy roku 2023. Grafiku na obrázku vytvorila umelá inteligencia v podaní služby Midjourney.

Technologický podcast SHARE

Tento článok si môžete prečítať v časopise Quark 2/2023. Ak ešte nie ste našou predplatiteľkou/naším predplatiteľom a chcete mať prístup k exkluzívnemu obsahu, objednajte si predplatné podľa vášho výberu tu.