Vizita

Vizita je podcast denníka SME o zdraví, medicíne, chorobách i zdravom životnom štýle.
Myšlienka vytvoriť takýto podcast sa zrodila približne pred rokom. Chcela som prinášať rozhovory s lekármi, vedcami, výživovými poradcami či ošetrujúcim personálom nielen čitateľom, ale aj podcastovým poslucháčom a poslucháčkam.
Odvtedy sme nahrali viac ako štyridsať epizód, ktoré si vypočuli desaťtisíce ľudí. Venovali sme sa v nich osýpkam, potravinovým intoleranciám, Parkinsonovej chorobe, ale aj ochoreniam, o ktorých mnohí ľudia nevedia, napríklad syndrómu nepokojných nôh. A naše štúdio navštívili viacerí odborníci – biológ Viktor Bielik, neurovedkyňa Dominika Fričová, urológ Ján Švihra mladší, výživová špecialistka Nikoleta Šimonová, detský neurológ Gonzalo Alonso Ramos Rivera a mnohí ďalší. Spolu sme hľadali odpovede na jednoduché aj zložité otázky a vyvracali rozličné mýty o zdraví a stravovaní.
Napokon, tento prístup ocenila aj odborná porota. Vizita sa tento rok stala nováčikom roka na oceneniach Podcast roka.

Denisa Koleničová

Tento článok si môžete prečítať v časopise Quark 8/2023. Ak ešte nie ste našou predplatiteľkou/naším predplatiteľom a chcete mať prístup k exkluzívnemu obsahu, objednajte si predplatné podľa vášho výberu tu.