Žrebovali sme výhercov májových súťaží

V máji sme pre vás pripravili niekoľko súťaží. V hlavnom článku Otec parných turbín o Aurelovi Stodolovi sme sa vás pýtali Ako sa nazýva zákon, ktorý vysvetľuje energetické straty termodynamických premien vznikajúcich v dôsledku ich nezvratnosti? Správnu odpoveď, že ide o Gouy-Stodolov zákon uviedli aj Marek O. z Bratislavy, Martin Š. z Dolného Kubína a Zuzana H. zo Žiliny. Výhercovia od nás získavajú po dve vstupenky do Zážitkového centra vedy Aurelium v Bratislave.

V článku Je to inak, ako to je sme vám položili otázku Ako sa nazýva princíp, podľa ktorého nie je možné teoreticky ani experimentálne určiť polohu a hybnosť častice súčasne? Za správnu odpoveď, že ide o Heisenbergov princíp neurčitosti, získava knihu Vedeli ste? Otázky a odpovede, ktoré vás zaskočia od vydavateľstva Slovart výherkyňa Dominika Š. z Liptovského Mikuláša.

V rubrike Čítanie z novej knihy sme sa pýtali Čo rozumieme pod pojmom včelstvo? Z tých, čo správne odpovedali, že je to spoločenstvo včiel alebo včelia rodina, ktorá pozostáva z matky, robotníc a trúdov, sme vyžrebovali Petra K. z Lučenca, Zuzanu L. z Trnavy a Davida A. zo Zlatníkov a posielame im knihu Včely z vydavateľstva IKAR – Príroda.

Všetkým výhercom gratulujeme a veríme, že ich výhry potešia.

Komentáre