Zrkadlo duše

Ako lekárka a zároveň zvedavá žena sa zdravie človeka snažím vnímať komplexne, z rôznych uhlov pohľadu a v širokých súvislostiach. Baví ma ísť do hĺbky a dostávať sa k podstate veci, a to s ohľadom na individualitu a jedinečnosť každého z nás. Aj preto som začala tvoriť podcast Zrkadlo duše by Petra Milko.
A o čom sa v podcaste rozprávame? Medzi témy patria prepojenie tela, mysle a ducha, otázky týkajúce sa životného štýlu, od stravy, pohybu a spánku až po dôležitosť vzťahu k sebe i k druhým, dôležitosť vlastnej sebahodnoty, duševnej a mentálnej pohody, ale aj otázky a úskalia výchovy, rodičovstva, klimatickej krízy či módneho priemyslu. Obsahom sú tiež moje obľúbené témy zamerané na prevenciu, starostlivosť o pokožku, vlasy, zdravie a ochorenia kože, vnímanie krásy a kožných ochorení v súčasnom svete. Predmetom rozhovorov je jednoducho starostlivosť o seba a svoje zdravie, umenie žiť a tvoriť podľa srdca. Ak vás niečo z toho zaujíma alebo s vami rezonuje, ste na správnom mieste.
Prečo názov Zrkadlo duše? Hovorí sa, že zrkadlom duše sú oči. Ja však rada hovorím, že zrkadlom našej duše je aj naša koža. Je to orgán, ktorý tvorí pomyselnú hranicu medzi vonkajším a vnútorným svetom. Náš rytier, ktorý nás neustále chráni a zároveň nám dáva najavo, že sa s nami niečo deje. Vie o nás prezradiť aj to, čo by sme najradšej skryli. Sčervená, keď sa hanbíme alebo sa rozčuľujeme, zbledne, keď nám je zle. Vidíme na nej všetko. Želám vám nielen pri počúvaní podcastu, ale aj v živote, otvorené srdce, myseľ, oči a nastražené uši, aby ste v správnom čase dostali presne tie informácie, ktoré práve potrebujete, a môžu tak pozitívne ovplyvniť aj váš život.
Podcast Zrkadlo duše si môžete pozrieť na Youtube formou videopodcastu a vypočuť na Spotify, Apple podcasts a Google podcasts.

MUDr. Petra Milko, www.petramilko.sk

Tento článok si môžete prečítať v časopise Quark 1/2024. Ak ešte nie ste našou predplatiteľkou/naším predplatiteľom a chcete mať prístup k exkluzívnemu obsahu, objednajte si predplatné podľa vášho výberu tu.