BARS 2022

Stredoškolská súťaž BARS 2022 ponúka atraktívne ceny pre registrovaných účastníkov, špeciálne školenie pre finalistov a exkluzívnu expedíciu pre víťazov.

Slovenská akadémia vied v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR a Veľvyslanectvom Indie v Bratislave ponúka exkluzívnu možnosť pre šikovných stredoškolákov. Zaregistrovaní účastníci získajú nepredajné materiály z produkcie autorov National Geographic. V plagáte nižšie sú sprostredkovaným mediálnym partnerom (Quark) zverejnené pravidlá súťaže. Najlepších 5 trojčlenných tímov stredoškolákov získa exkluzívne školenie vedcov, odborníkov na prežitie aj špeciálnych jednotiek na zámku v Smoleniciach. Z týchto vzíde víťazný tím, ktorému je komplexne hradená dobrodružná vedecká výprava do krajiny tigra a na fosílnu lokalitu Kota v spolupráci s Harvardovou univerzitou v USA. Ide o pralesy pod strechou sveta. Víťazi sa stávajú partnermi a spolu bude prijaté rozhodnutie o čase účasti (v prípade nepriaznivej situácie súvisiacej s koronavírusom) a aj o kompletnom programe. Projekt nadväzuje na úspešný projekt SUMACO, ktorý sa ocitol aj na titulke BBC a prebieha paralelne so súťažou BARS1. Cieľom je aktívne prispieť k ochrane a je primárne určený záujemcom o ochranu, vedu, prípadne dokumentaristov, fotografov prírody, ale aj pre šikovných a vzdelaných dobrodruhov.

Mgr. Peter Vršanský, PhD.

Súťaž vypracovali: Organizátori a finalisti minulého ročníka (niektoré otázky nezodpovedal nikto správne a opakujú sa). Fotografie: © Peter Vršanský, © Diinesh Kumble, © Lalit Rajora, kresba: © Michaela Tóthová, design: © Martin Česanek

Plagát vo formáte pdf

 

Komentáre