Fyziklání Online 2023

Ak vás fascinujú fyzika, fungovanie okolitého sveta, radi čelíte novým výzvam a nezastraší vás ani na prvý pohľad zložitejší problém, tak si nenechajte ujsť už trinásty ročník súťaže Fyziklání Online, ktorý prebehne v stredu 22. novembra 2023 v čase od 17.00 do 20.00 h.

O súťaži

Fyziklání Online je medzinárodná internetová fyzikálna súťaž určená pre všetkých nadšencov fyziky, ktorí proti sebe súťažia v maximálne päťčlenných tímoch. Súťaž je určená primárne pre študentov stredných škôl rozdelených do troch vekových kategórií A, B a C. Kategória Open však ponúka možnosť zapojiť sa každému entuziastovi, bez rozdielu veku.
Organizátorom súťaže je FYKOS – skupina vysokoškolských študentov a fyzikálnych zanietencov pod záštitou Matematicko-fyzikálnej fakulty Karlovej univerzity v Prahe.
Aj vďaka minuloročnej rekordnej účasti, kedy si sily zmeralo 3 766 súťažiacich v 904 tímoch z viac ako 50 krajín sveta, môžeme povedať, že Fyziklání Online ponúka jedinečnú príležitosť zmerať si sily vo svetovej konkurencii.

Prihlasovanie

Registrácia je otvorená do 22. novembra 2023, do 15.00 h. Svoj tím môžete registrovať na https://online.fyziklani.cz/. Účasť v súťaži je bezplatná.

Priebeh súťaže

Po prihlásení do herného systému na webe Fyziklání Online dostane každý tím sadu siedmich úloh. Za každú vyriešenú úlohu dostáva tím novú, o čosi náročnejšiu úlohu a príslušný počet bodov. Ten závisí aj od čísla pokusu, na ktorý bola správna odpoveď odovzdaná. Po prvej hodine sa navyše otvorí aj tzv. línia Hurry-up pozostávajúca z troch tematických oddielov. Cieľom súťaže je vyriešiť čo najviac fyzikálnych problémov v stanovenom čase tri hodiny.
Počas súťaže je dovolené používať tlačenú literatúru a internet, komunikácia s inými tímami a použitie generatívnej umelej inteligencie sú však zakázané. Pre najlepšie tímy máme pripravené odmeny.
Úplné pravidlá súťaže sú dostupné na https://online.fyziklani.cz/pravidla.
Nenechajte si ujsť unikátny pocit vzájomnosti, keď súťažiaci roztrúsení po celom svete, zapálení pre rovnakú vec, skúšajú prekonať svoje aj súperove maximum. Tešíme sa na vás!

FYKOS

Komentáre