Kam za vedou

Mapa Kam za vedou ponúka rýchly prístup k aktuálnym informáciám o centrách vedy, múzeách, hvezdárňach a botanických záhradách na našom území.

Vedecko-popularizačný portál VEDA NA DOSAH sprístupnil koncom minulého roku interaktívnu mapu Slovenska pre nadšencov poznania. Portál od svojho založenia v roku 2015 ponúka na jednom mieste novinky zo sveta vedy a techniky rôzneho druhu. Nájdete na ňom rozhovory, reportáže, aktuality z domova aj zo sveta, informácie o podujatiach pre fanúšikov vedy či kvízy pre tých, ktorí si chcú preveriť svoje vedomosti z rozličných vedeckých odborov.
Na novej podstránke vedanadosah.cvtisr.sk/kam-za-vedou je tiež trvalo umiestnená interaktívna mapa Slovenska, ktorá umožňuje rýchly prístup k aktuálnym informáciám o centrách vedy, múzeách, hvezdárňach a botanických záhradách. Zahŕňa 61 miest (v skutočnosti je ich ešte oveľa viac), pričom vybrané sú prevažne tie s technicko-vedeckým zameraním. Navyše sa môžete dozvedieť niečo aj o vedecko-technických centrách, ktoré sa nachádzajú blízko za hranicami u našich susedov, teda v Česku, Rakúsku, Maďarsku a Poľsku.
Skrátka, ak vás zaujíma veda, na Slovensku sa nemôžete nudiť, v ktoromkoľvek kraji sa ocitnete. A aby ste mali v tomto smere informácie o najaktuálnejších podujatiach a expozíciách, sledujte portál VEDA NA DOSAH a mapu Kam za vedou.

Text a foto NCP VaT

Tento článok si môžete prečítať v časopise Quark 2/2023. Ak ešte nie ste našou predplatiteľkou/naším predplatiteľom a chcete mať prístup k exkluzívnemu obsahu, objednajte si predplatné podľa vášho výberu tu.