SAVinci

Vedecké kaviarne SAVinci, s odkazom na všestranného umelca a vizionára Leonarda da Vinci, majú za cieľ priblížiť populárnou, neformálnou formou širokej verejnosti výskum všetkých svojich ústavov z troch oddelení – vied o neživej prírode, vied o živej prírode a chemických vied a vied o spoločnosti a kultúre. Po samotnej prednáške (aj) pri šálke kávy pokračuje neformálna diskusia s prednášajúcim. Podujatie dopĺňajú sprievodné podujatia spojené s témou aktuálnej prednášky.
Vedecké kaviarne SAVinci sa pravidelne konajú v Kongresovej sále Westend na bratislavskej Patrónke zväčša poslednú stredu v mesiaci o 17.30 h. O konaní Slovenská akadémia vied pravidelne informuje na svojom webe www.sav.sk či sociálnych sieťach Facebook a Instagram.
Počas opatrení v rámci koronakrízy sa prednášky dajú sledovať online cez facebookovú stránku Slovenskej akadémie vied.

Ako Slovensko zvláda koronavírus

Sociológovia zo Slovenskej akadémie vied sa pýtali Slovákov, ako zvládajú koronakrízu, z čoho majú obavy, ako poctivo dodržujú opatrenia, a či si z tohto spôsobu života odnesú niečo aj do budúcna. Ako to dopadlo sa dozviete od vedkyne Marianne Mrva v priamom prenose.

Uverejnil používateľ Westend Bratislava Streda 3. júna 2020

 

Komentáre